Kolejny prezes szpitala odchodzi. Kto go zastąpi?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Kolejny prezes szpitala odchodzi. Kto go zastąpi?

Łukasz Koleśnik

Spółka działa od ponad pół roku, a szpital w Krośnie od ok. czterech miesięcy. W tym czasie już dwóch prezesów lecznicy zdążyło zrezygnować...

Zaledwie kilka dni temu wypowiedzenie z pracy złożył obecny prezes Zachodniego Centrum Medycznego, Zygmunt Baś. Na stanowisku pozostanie do końca tego miesiąca.
- Sytuacja od początku była bardzo trudna i skomplikowana - mówi zrezygnowany prezes Baś.
Kością niezgody pomiędzy zarządem szpitala a właścicielami (czyli powiatem i miastem Gubin) była organizacja oddziału wewnętrznego w mieście nad Nysą Łużycką.

- Prowadzenie interny w Gubinie jest sprzeczne z jakimikolwiek zasadami ekonomicznymi - zaznacza Baś. - Jest to możliwe, jednak koszty utrzymania takiego odizolowanego oddziału są niebotyczne. Do tego dochodzą problemy z kadrą.
Poza tym wygląda na to, że wewnątrz szpitala nie dzieje się zbyt dobrze. Obecny personel, pracujący w Krośnie Odrzańskim, również nie zgadza się na organizację osamotnionego oddziału wewnętrznego w Gubinie. Pracownicy przygotowali pismo, jednak właściciele spółki i szpitala, czyli starostwo oraz miasto Gubin, nie zamierzają rezygnować ze swoich pierwotnych planów.

To tylko pokazuje, że przyszły prezes ZCM nie będzie miał łatwego zadania przed sobą. Czy starostwo ma już kogoś na celowniku?
- Nie - odpowiada wicestarosta Tomasz Kaczmarek, jednak dodaje, że ponownie do dyspozycji będzie członek zarządu Tadeusz Grabski, który zastępował pierwszego odchodzącego prezesa.
- Jest związany z nami od grudnia 2016 roku, dobrze orientuje się w sytuacji oraz wyraził chęć prowadzenia szpitala- zaznacza T. Kaczmarek. Dodaje, że odejście Z. Basia nie sparaliżuje w żadnym stopniu Zachodniego Centrum Medycznego.
- Cały czas działamy według obranego planu, który został zapisany w umowie, podczas zakładania spółki. Więc w dalszym ciągu staramy się o uruchomienie oddziału w Gubinie, kończymy również remonty oraz modernizacje w Krośnie - wymienia wicestarosta.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.