Tomasz Szymczyk

Kolizja za kolizją. Co się dzieje w centrum Jaworzna? Gwałtownie rośnie liczba zderzeń na drogach

W Jaworznie gwałtownie rośnie liczba kolizji drogowych W Jaworznie gwałtownie rośnie liczba kolizji drogowych
Tomasz Szymczyk

Co się dzieje w centrum Jaworzna. Kolizja goni kolizję. Skrzyżowanie ulicy Grunwaldzkiej z Kolejową w ścisłym centrum Jaworzna obfituje ostatnio w kolizje. Zderzyły się ze sobą już nieoznakowany radiowóz z taksówką, a w ostatni piątek uczestnikiem kolizji był samochód, którym podróżowała kobieta w ósmym miesiącu ciąży.

Za kilka dni minie miesiąc od zamknięcia jaworznickiej Trasy Śródmiejskiej na odcinku między ulicą Grunwaldzką a Kolejową. Było to konieczne, bo trwa budowa tunelu pod trasą, który będzie częścią rowerowej velostrady. Objazd dla kierowców jadących między Osiedlem Stałym a centrum miasta poprowadzono przez Pechnik - tak, jak jeździło się do momentu wybudowania Trasy Śródmiejskiej. Aby ruch odbywał się płynnie, podjęto też decyzję o zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z Kolejową w centrum miasta. Pierwszeństwo mają teraz pojazdy jadące do lub z Pechnika w kierunku ronda WOŚP. Nie wszyscy jednak do takiego porządku ruchu się stosują. Od momentu wprowadzenia zmian zanotowano tutaj już kilkanaście kolizji. Na szczęście, żadnego ze zdarzeń nie trzeba było kwalifikować jako wypadek.

- Nie ma w przypadku tych kolizji reguły. Do jednej z nich doszło nawet około godziny 24, w środku nocy - mówi nadkomisarz Tomasz Obarski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Kolejową zderzyły się ze sobą już m.in. nieoznakowany radiowóz z taksówką, a w ostatni piątek uczestnikiem kolizji był samochód, którym podróżowała kobieta w ósmym miesiącu ciąży. Na szczęście, nie odniosła obrażeń. Co powoduje tak wielką liczbę kolizji w centrum Jaworzna?

- Kierowcy jeżdżą na pamięć i nie stosują się do obowiązującej na tym skrzyżowaniu organizacji ruchu - kwituje nadkomisarz Tomasz Obarski.

Kierowcy, którzy doprowadzają do kolizji tracą sześć punktów karnych i nawet 300 złotych. Ale do kolizji wciąż dochodzi. Dlatego pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie od strony ronda WOŚP ustawili dodatkowe znaki.

W dalszej części:

 • Co jeszcze zrobili pracownicy zarządu dróg
 • Którzy kierowcy najczęściej powoduja kolizje
 • Kiedy jest sznasa na poprawę sytuacji
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.