Jakub Nowak

Koło Parku Krasnala będzie piękny hotel

Koło Parku Krasnala będzie piękny hotel Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Stary budynek Ligi Obrony Kraju pięknieje w oczach z dnia na dzień. Już niedługo zmieni się w trzygwiazdkowy hotel.

- Można tylko powiedzieć: wow! - komentuje krótko pani Anita. - Coś pięknego - mówi także pani Halina. - Są powody do dumy - przyznaje również pan Maciej. To tylko kilka z wielu komentarzy, które już teraz pojawiają się choćby na Facebooku, w związku z prowadzonymi pracami w dawnym budynku Ligi Obrony Kraju przy alei Wolności, tuż obok Parku Krasnala.

Przypomnijmy: powstaje tutaj trzygwiazdkowy hotel z wieloma atrakcjami. - W budynku po LOK powstanie hotel i restauracja. Obok, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma być kręgielnia, SPA z gabinetami kosmetycznymi i fitness - wylicza Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego urzędu, od którego inwestor kupił cały budynek. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że budynek Ligi Obrony Kraju od wielu lat czekał na kupca. Po wielu staraniach i ogromnej liczbie ogłoszonych przetargów (blisko 20!) w maju 2014 roku miastu udało się w końcu sprzedać stary, zabytkowy teren po LOK. Nabywcą, za kwotę ok. 250 tys. zł, był inwestor ze Wschowy.

Kregielnia! W końcu!

Prace rozpoczęto na początku od rozbiórki (zgodnie z zaleceniami inwestor musiał jednak pozostawić przód budynku w starym kształcie), obecnie można już jednak zobaczyć na miejscu pierwsze, naprawdę bardzo dobre efekty. Sami mieszkańcy najbardziej cieszą się z atrakcji, jakie będą tam miały miejsce. - Kręgielnia! W końcu! - cieszy się m.in. pani Agnieszka.
Kiedy inwestycja zostanie zakończona? - Myślę, że za około tydzień będziemy mogli powiedzieć coś więcej, podać także konkretne terminy - mówił nam w piątek, prosto z placu budowy, pan Waldemar Dul.

Władze miasta nie ukrywają z kolei, że wspomniana inwestycja świetnie wpisuje się w plany dotyczące dalszego rozwoju terenów rekreacyjnych nad Odrą. Warto przypomnieć, że już za rok w okolicy powstanie m.in. Park Fizyki, a jeszcze w maju tego roku, na drodze pomiędzy pierwszą i drugą częścią Parku Krasnala, stworzony zostanie specjalny park linowy.
Do tematu wrócimy.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.