Komendanci meldują, ile zarobili

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz / Polskapresse
Marek Białowąs

Komendanci meldują, ile zarobili

Marek Białowąs

Ile zarabia komendant powiatowy policji? Rocznie przeszło 100 tys. złotych. Rekordzista dostał za swoją pracę 124 tys. Zaglądamy do oświadczeń majątkowych funkcjonariuszy.

Co roku policjanci muszą przedstawić przełożonemu informacje na temat swojego majątku i zarobków w minionym roku. Taki przymus jest od dawna krytykowany głównie przez związek zawodowy NSZZ Policjantów. Związkowcy pytają, czy obowiązek ten powinien dotyczyć wszystkich funkcjonariuszy, bez względu na zajmowane stanowisko. Przepisy te zostały wprowadzone po to, by wykluczyć przypadki korupcji czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych.

Zgodnie z ustawą takie oświadczenie powinno zawierać informacje o źródłach i wysokości osiąganych przychodów. Dodatkowo trzeba ujawnić kwoty zgromadzone na rachunkach bankowych oraz posiadane nieruchomości. Mundurowy musi też podać swoje udziały i liczbę posiadanych akcji w spółkach prawa handlowego lub nabytych od Skarbu Państwa. Zeznania majątkowe są dostępne na internetowej stronie lubuskiej policji.

Jarosław Janiak

Jerzy Głąbowski

Artur Kamiński

Tomasz Kłosowski

Andrzej Kostka

Jarosław Kowalski

Mirosław Kruszelnicki

Przemysław Muszyński

Stanisław Panek

Paweł Rynkiewicz

Maciej Sałek

Sławomir Tomal

Rafał Wawrzyniak

Majątek zadeklarowany przez szefów lubuskiej policji w olbrzymiej większości jest współwłasnością małżeńską. Zwraca uwagę fakt, że niewielu z nich posiada oszczędności w banku. Akcje spółek czy funduszy emerytalnych mają nieliczni. Nikt nie ma gospodarstwa rolnego. Deklaracje nie obejmują majątku ruchomego, jak samochody czy cenne dzieła sztuki.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.