Komendant poleca karać mandatami. Mieszkańcy oraz turyści narzekają na pouczenia?

Czytaj dalej
Fot. arc PPG
Patryk Drabek

Komendant poleca karać mandatami. Mieszkańcy oraz turyści narzekają na pouczenia?

Patryk Drabek

Czy stosowanie pouczeń zamiast wystawiania mandatów może budzić sprzeciw mieszkańców i turystów? Komendant Komisariatu Policji w Szczyrku twierdzi, że tak i wymaga od policjantów, by stosowali jednak postępowania mandatowe.

Nadkom. Jerzy Bujok wydał funkcjonariuszom polecenie. W związku z tym, że zgłaszanych jest wiele interwencji dotyczących nieprawidłowego parkowania oraz korzystania z fajerwerków, komendant stwierdził, że funkcjonariusze w takich przypadkach nagminnie stosują pouczenia.

- Na podstawie tych interwencji do Komisariatu Policji w Szczyrku wpłynęło wiele skarg i pism oraz otrzymano telefony od mieszkańców i turystów, którzy jednoznacznie negatywnie postrzegają załatwianie tych interwencji przez policję - napisał komendant. Dodał, że stosowanie pouczeń zamiast mandatów

„budzi społeczny sprzeciw oraz powoduje, że policjanci są wręcz wyśmiewani przez sprawców nagminnie popełnianych wykroczeń”. Jeśli zatem policjant podczas interwencji stwierdzi popełnienie wykroczenia, to komendant Bujok „poleca stosowanie postępowania mandatowego, a nie środka oddziaływania wychowawczego (czyli pouczenia)”.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej odpowiada, że polecenie wystawiania mandatów zamiast pouczeń jest rzeczywiście niefortunne, ale w tym przypadku chodziło o wykroczenia, które są szczególnie uciążliwe dla społeczeństwa.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.