Komentarz Tomasza Malety: Pomnikowe za i przeciw

Czytaj dalej
Tomasz Maleta

Komentarz Tomasza Malety: Pomnikowe za i przeciw

Tomasz Maleta

Wielokrotnie w swoich komentarzach poruszałem sprawę dwóch pomników. Tego, który stoi w centrum i został odkomunizowany. I tego, który miał w 2018 roku stanąć na placu NZS, ale od dwóch lat słuch o nim zaginął.

W tym ostatnim przypadku chodzi o postument śp. Lecha Kaczyńskiego. Jego budowę jako pokłosie zbiórki publicznej zadeklarował w 2016 roku społeczny komitet, na którego czele stanęli parlamentarzyści podlaskiego PiS. Gdy ogłaszali swoją ideę, orientacyjne koszty i rok finalizacji, nie precyzowali miejsca, w którym miał stanąć monument, choć dawali do zrozumienia, że będzie ono zapewne godne.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.