Komfortowe i piękne. Takie są ich meble

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna [email protected]

Komfortowe i piękne. Takie są ich meble

Anna [email protected]

Fabryka Mebli Biurowych MDD laureatem Złotego Klucza Przedsiębiorczości. Firma jest ceniona - ma klientów na całym świecie, także w Białym Domu.

Nagrodę odebrali prezes Michał Dąbrowski i kierownik utrzymania ruchu Leszek Piekarz. Wręczył starosta Jarosław Tadych, bo to jego nagroda. Gratulacje złożyli wszyscy samorządowcy z powiatu, którzy są członkami kapituły. Wnioskodawcą dla MDD był burmistrz Waldemar Stupałkowski.

Fabryka działa od 23 lat, a starosta wspominał, że jeszcze jako pośrednik w Powiatowym Urzędzie Pracy, gdy został do niej wysłany - był spięty i zestresowany. No bo jak to to - w małym Sępólnie pojawiła się taka firma z Bydgoszczy. Właśnie w Sępólnie MDD rozwinął na tyle skrzydła, że teraz jego produkty są cenione nie tylko przez wymagających klientów, ale i zdobywają szacunek w branży, czego dowodem są nagrody zdobywane także w międzynarodowych konkursach. Doceniana jest jakość i wzornictwo.

Sukcesy są, bo w spółce, w której pracuje teraz 128 osób, do jednej bramki grają kreatywni menadżerowie i uznani projektanci. W 2012 r. firma święciła duży sukces, bo zauważono jej produkty wśród 4,5 tys. innych z aż 70 krajów. Prezes Michał Dąbrowski podkreślał, że ta nagroda będzie szczególnie bliska sercu, a firma lokalne relacje stara się budować, angażując się charytatywnie.

Ostatnim powodem do dumy dla MDD jest blat recepcyjny, który trafił do Białego Domu. W kuluarach żartowano, że warto byłoby pojechać tam teraz na wycieczkę. Komu nie po drodze, ten identyczny mebel, tylko w innym kolorze, zobaczy 10 lutego na hali Krajny na Targach Pracy i Edukacji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.