Komornik w spalarni śmieci w Szczecinie, bo Mostostal szuka pieniędzy z gwarancji

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Komornik w spalarni śmieci w Szczecinie, bo Mostostal szuka pieniędzy z gwarancji

Mariusz Parkitny

Kolejny cios dla spalarni odpadów w Szczecinie. Komornik może doprowadzić do licytacji jednego z budynków obiektu, bo Mostostal szuka zasądzonych mu pieniędzy.

To kolejna odsłona sporu między Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów, a Mostostalem, który nie dokończył budowy i zszedł z placu budowy w połowie inwestycji.

W grudniu Sąd Apelacyjny w Szczecinie prawomocnie stwierdził, że spalarnia powinna zwrócić Mostostalowi ponad 33 mln zł z tzw. gwarancji bankowej. Ale pieniędzy z gwarancji ZUO już nie ma, bo zapłacił nimi podwykonawcom, którzy zostali bez zapłaty, po zejściu Mostostalu. Dlatego komornik zajął nieruchomość spalarni i może dać ją na licytację, aby odzyskać 33 mln zł. Procedura jest jednak długa.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.