Kompedium wiedzy turysty o wpisie na listę UNESCO. Tarnowskie Góry mają wreszcie przewodnik po zabytkach

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Tomasz Klyta

Kompedium wiedzy turysty o wpisie na listę UNESCO. Tarnowskie Góry mają wreszcie przewodnik po zabytkach

Tomasz Klyta

Doczekaliśmy się pierwszej jednolitej publikacji dotyczącej tarnogórskiego wpisu na listę UNESCO. Przewodnik turystyczny już dostępny. Grzegorz Rudnicki: - Z czasem powstaną kolejne publikację dotyczące wpisu na listę UNESCO

Wszystko co powinien wiedzieć turysta o tarnogórskich obiektach wpisanych na listę UNESCO, zebrano na 78. stronach. Na razie jest dostępny w dwóch punktach, można też telefonicznie zamówić przesyłkę.

- Już od lipca, czyli od momentu wpisu, czuliśmy presję społeczną - mówi Grzegorz Rudnicki, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. - Odbieraliśmy telefony, wiadomości elektroniczne, czy wiadomości na portalu Facebook. Ludzie szukali jednolitej informacji, na temat tarnogórskiego wpisu do UNESCO, szukali wiedzy. Do tej pory, niestety nie mogliśmy im niczego zaoferować - przyznaje Grzegorz Rudnicki.

To właśnie dlatego, SMZT, które doprowadziło do pierwszego w woj. śląskim wpisu na listę UNESCO, wydało niedawno przewodnik turystyczny po tarnogórskich obiektach, które znalazły się w prestiżowym zestawieniu. Prace nad nim zaczęły się krótko po ogłoszeniu decyzji o wpisie na listę „Kopalni ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach”. Autorami przewodnika są Zbigniew Pawlak oraz Mieczysław Filak. Ten pierwszy, jest także współautorem wniosku do UNESCO.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Klyta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.