Kongres Mam w Sosnowcu. Jak pogodzić rolę mamy z pracą zawodową?

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Monika Chruścińska-Dragan

Kongres Mam w Sosnowcu. Jak pogodzić rolę mamy z pracą zawodową?

Monika Chruścińska-Dragan

Wykłady, szkolenia, pogadanki o tym, jak łączyć macierzyństwo z karierą, a także targi pracy. Dzisiaj w Sosnowcu 2. Śląsko-Zagłębiowski Kongres Mam.

Im dłuższa przerwa, tym trudniej jest wrócić mamie do pracy. Może więc lepiej byłoby założyć swój biznes? Jeśli tak, to czy da się go prowadzić z domu? A może przebranżowić się? Jak podnieść swoje kwalifikacje jeszcze na urlopie macierzyńskim? Na te i wiele innych pytań postarają się kobietom odpowiedzieć ekspertki 2. Śląsko-Zagłębiowskiego Kongresu Mam, który rozpocznie się dziś o godz. 10 w Sosnowcu. Będą wykłady i szkolenia, pogadanki z przedsiębiorczymi paniami, targi pracy, a na deser wręczone zostaną nagrody w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”: „Mama i ja”.

Na kongresie panie dowiedzą się m.in., jak prowadzić firmę on-line
Bartosz Nowak W plebiscycie „Mama i ja” Czytelnicy i Internauci „Dziennika Zachodniego” wybrali najciekawsze i najładniejsze zdjęcia. Oto zwycięskie. Mama Aneta Lorenc z Katowic z synami: Krzysztofem (1 rok), Bartoszem (lat 8) i Hubertem (lat 11). Nagrody w plebiscycie wręczymy dzisiaj podczas Śląsko-Zagłębiowskiego Kongresu Mam.

- To wydarzenie powstało z myślą o wszystkich przyszłych i obecnych mamach z naszego regionu, które planują wrócić do pracy po urodzeniu dziecka, albo już łączą domowe obowiązki z pracą zawodową - mówi Elżbieta Kowacka, założycielka Fundacji Edukacja i Integracja Społeczna, współorganizatorka i pomysłodawczyni kongresu, a prywatnie mama małej Mai.

Impreza ma stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń dla pań. Będą miały okazję porozmawiać o problemach, z jakimi wiąże się powrót na rynek pracy po urodzeniu dziecka, ale też ocenić zachowania i trendy na nim panujące.

- Zostając mamą często zaczynasz nieco inaczej postrzegać świat - przyznaje Kowacka. - To od nas zależy, jak z tego skorzystamy. Wśród koleżanek mam mamę, która w trakcie przerwy po urodzeniu dziecka odkryła w sobie talent artystyczny i dzisiaj tworzy meble z palet, druga uwiecznia na zdjęciach chwytające za serce noworodki. Jedne mamy traktują te zajęcia jako dodatkową działalność, inne postawiły na nie wszystko. O tym też będziemy mówić na Kongresie Mam, którego sercem są właśnie przedsiębiorcze mamy i ich historie - przekonuje inicjatorka imprezy.

Panie dowiedzą się także, jak prowadzić firmę on-line, porozmawiają o psychologii mody, zapoznają się z propozycją inter-netowych szkoleń i dowiedzą się, co do zaoferowania mają im obecnie pracodawcy.

- Nasi wystawcy oferują pracę przede wszystkim na stanowiskach administracyjno-biurowych, poszukując specjalistów ds. marketingu i PR, specjalistów ds. procesów analizy danych czy w dziale kadr i księgowości - wymienia Elżbieta Kowacka. - Mamy też oferty związane z obsługą klienta w branży HoReCa i już bezpośrednio z handlem - sprzedawca, koordynator ds. sprzedaży - dodaje.

Będzie też mowa o aktywnościach, które panie mogą podjąć jeszcze na urlopie macierzyńskim, a które bardzo dobrze będą wyglądać potem w CV. - Jest bogata oferta kursów on-line, często nieodpłatnych, związanych np. z kształceniem swoich umiejętności osobistych i zawodowych. Jest wolontariat, są warsztaty dedykowane mamom - przypomina Elżbieta Kowacka.

Wstęp na 2. Śląsko-Zagłębiowski Kongres Mam jest wolny. Impreza zacznie się o godz. 10 w sali widowiskowo-koncertowej Muza w Sosnowcu (ul. Warszawska 2) i potrwa do 17. Podczas imprezy rozstrzygnięte zostaną dwa plebiscyty - „Przedsiębiorcza mama” oraz konkurs fotograficzny DZ „Mama i ja”.

Monika Chruścińska-Dragan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.