Kongres MŚP w Katowicach: Nie byłoby sukcesu bez małego biznesu

Czytaj dalej
Fot. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Kamila Rożnowska

Kongres MŚP w Katowicach: Nie byłoby sukcesu bez małego biznesu

Kamila Rożnowska

Wczoraj uroczyście otwarty został VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Do Katowic przyjechali nie tylko przedstawiciele biznesu, ale także politycy i samorządowcy.

Sukcesy Polski po 1989 roku w ogromnym stopniu są waszym dziełem, są wynikiem waszego zaangażowania i pracowitości, oszczędności, innowacyjności i skutecznego zarządzenia - mówił wczoraj w Katowicach Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego. Wicepremier wziął udział w sesji inaugurującej siódmą edycję Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która do piątku odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

- Powiedzmy sobie szczerze: wasze jednostkowe sukcesy, składające się na sukces Polski, nieraz odnosiliście nie tylko bez pomocy państwa, ale też czasami, w pewnym sensie, mimo państwa - kontynuował wicepremier. Wspominał również lata, kiedy, zanim zaangażował się w politykę, sam był przedsiębiorcą. Powiedział wprost: to była droga przez mękę.

- Polityką zająłem się 12 lat temu właśnie dlatego, żeby poprawić warunki działalności polskim przedsiębiorcom. Minęło 12 lat i mogę powtórzyć to, co niestety, w przeszłości już zdarzało mi się mówić: ciągle mam poczucie, jak gdybym był na początku tej drogi. Ale wierzę, że moje wysiłki i wysiłki innych polityków, ekspertów, samych przedsiębiorców, aby uczynić prawo w Polsce przyjaznym przedsiębiorczości, to nie są „wysiłki syzyfowe”, ale że wcześniej czy później oczyścimy tę „stajnię Augiasza”, jaką są złe przepisy, złe prawo i źle funkcjonujące instytucje państwowe - komentował.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Kamila Rożnowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.