Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu: 6,5 tysiąca wiernych każdego dnia

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała
Ola Szatan

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu: 6,5 tysiąca wiernych każdego dnia

Ola Szatan

W niedzielę zakończył się w Sosnowcu pierwszy z pięciu Kongresów Regionalnych Świadków Jehowy pod hasłem „Nie poddawaj się!”. Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu to uroczystość, w której bierze udział kilka tys. wiernych.

W zgromadzeniu brali udział mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Tychów, Świętochłowic, Siemia-nowic Śląskich, Będzina, Czeladzi, Siewierza, Jastrzębia Zdrój, Żor i Wodzisławia Śl.

Oparty na Biblii trzydniowy program kongresu pod hasłem „Nie poddawaj się!” został przygotowany z myślą o wszystkich, którzy potrzebują sił niezbędnych do tego, żeby skutecznie radzić sobie z problemami i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Każdego dnia sala główna i amfiteatr gościła ok. 6500 osób. Podczas drugiego dnia kongresu odbył się też chrzest nowych członków społeczności. Przyjęły go 24 osoby.

- Wiele osób przeżywa rozczarowania i odczuwa zniechęcenie. Ale jest nadzieja. Biblia mówi jak prowadzić satysfakcjonujące życie już teraz, a jeszcze szczęśliwsze w przyszłości. i właśnie ta nadzieja jest tematem tegorocznych kongresów. W programie znalazły się oparte na Biblii przemówienia, wywiady, krótkie filmy oraz trzyczęściowy film pełnometrażowy przygotowany z myślą o rodzinach - informuje Waldemar Wójcik, rzecznik prasowy Kongresu Świadków Jehowy Sosnowiec I.

Podobne kongresy w sosnowieckiej Sali Zgromadzeń odbędą się w kolejne weekendy tj - 21-23 lipca ; 28-30 lipca ; 4-6 sierpnia oraz 11-13 sierpnia. Na każdy z tych kongresów wstęp jest wolny. Nie przewiduje się żadnych zbiórek pieniędzy.

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.