Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu: 6,5 tysiąca wiernych każdego dnia

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała
Ola Szatan

Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu: 6,5 tysiąca wiernych każdego dnia

Ola Szatan

W niedzielę zakończył się w Sosnowcu pierwszy z pięciu Kongresów Regionalnych Świadków Jehowy pod hasłem „Nie poddawaj się!”. Kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu to uroczystość, w której bierze udział kilka tys. wiernych.

W zgromadzeniu brali udział mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Tychów, Świętochłowic, Siemia-nowic Śląskich, Będzina, Czeladzi, Siewierza, Jastrzębia Zdrój, Żor i Wodzisławia Śl.

Oparty na Biblii trzydniowy program kongresu pod hasłem „Nie poddawaj się!” został przygotowany z myślą o wszystkich, którzy potrzebują sił niezbędnych do tego, żeby skutecznie radzić sobie z problemami i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Każdego dnia sala główna i amfiteatr gościła ok. 6500 osób. Podczas drugiego dnia kongresu odbył się też chrzest nowych członków społeczności. Przyjęły go 24 osoby.

- Wiele osób przeżywa rozczarowania i odczuwa zniechęcenie. Ale jest nadzieja. Biblia mówi jak prowadzić satysfakcjonujące życie już teraz, a jeszcze szczęśliwsze w przyszłości. i właśnie ta nadzieja jest tematem tegorocznych kongresów. W programie znalazły się oparte na Biblii przemówienia, wywiady, krótkie filmy oraz trzyczęściowy film pełnometrażowy przygotowany z myślą o rodzinach - informuje Waldemar Wójcik, rzecznik prasowy Kongresu Świadków Jehowy Sosnowiec I.

Podobne kongresy w sosnowieckiej Sali Zgromadzeń odbędą się w kolejne weekendy tj - 21-23 lipca ; 28-30 lipca ; 4-6 sierpnia oraz 11-13 sierpnia. Na każdy z tych kongresów wstęp jest wolny. Nie przewiduje się żadnych zbiórek pieniędzy.

Ola Szatan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.