maf

Koniec lotów z Jasionki do Berlina?

Koniec lotów z Jasionki do Berlina? Fot. Krzysztof Kapica
maf

Tylko do końca października będzie można polecieć z Jasionki do Berlina. Na okres zimowy loty zostają zawieszone. Czy zostaną wznowione?

Loty z Jasionki do Berlina uruchomił w październiku 2016 roku irlandzki przewoźnik Ryanair. Z Rzeszowa samoloty latały do Berlina na lotnisko Schonefeld. Pierwszym rejsem z Berlina na lotnisko w Jasionce przyleciały 103 osoby, a odleciało 135.

- Mamy nadzieję, że to połączenie będzie miało wielu pasażerów nie tylko z naszego regionu, ale także z województw ościennych oraz z Ukrainy i Słowacji. Z Rzeszowa do Berlina samolot leci niespełna półtorej godziny. To bardzo wygodne połączenie - mówił wtedy Michał Tabisz, prezes spółki lotniskowej „Rzeszów-Jasionka”.

Jak się jednak okazuje, od listopada w siatce połączeń nie będzie już tego kierunku. - Irlandzki przewoźnik poinformował nas, że zawiesza loty do Berlina - tłumaczy Marcin Kołacz, rzecznik prasowy spółki lotniskowej „Rzeszów-Jasionka”. - Na razie nie mamy informacji, czy loty te zostaną wznowione na wiosnę.

To niejedyna zmiana. Jak ustaliliśmy, w sezonie letnim nie będzie zapowiadanego połączenia z Majorką.

Mimo tych zmian podrzeszowskie lotnisko z roku na rok obsługuje coraz więcej pasażerów. Ubiegły rok dla Jasionki był rekordowy. Lotnisko odprawiło ponad 664 tys. osób. Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można dotrzeć do Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu i Monachium (codziennie) oraz Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands, w sezonie letnim na Korfu.

maf

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.