Izabela Krzewska

Koniec protestu mundurowych. Policjanci powoli wracają z L4

700 osób - tylu podlaskich policjantów w kulminacyjnym momencie przebywało na zwolnieniu lekarskim, czyli 30 proc. całego garnizonu Fot. Archiwum 700 osób - tylu podlaskich policjantów w kulminacyjnym momencie przebywało na zwolnieniu lekarskim, czyli 30 proc. całego garnizonu
Izabela Krzewska

- Policjanci udowodnili, że mają swoją godność i takie same prawa obywatelskie jak wszyscy inni Polacy w tym kraju. To grupa zawodowa, którą trzeba traktować poważnie - podsumowuje zakończony właśnie protest podinsp. Wojciech Chociej, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów w woj. podlaskim.

Po masowych zwolnieniach lekarskich policjantów, których skala w samym tylko garnizonie podlaskim sięgnęła 30 procent składu, minister MSWiA doszło do konsensusu ze związkami zawodowymi. Udało się wynegocjować pełnopłatne nadgodziny oraz uprawnienia emerytalne po 25 latach służby bez wymogu ukończonych 55 lat. Policjanci (i wszyscy protestujący od lipca br. funkcjonariusze służb podległych MSWiA) od stycznia 2019 r. mają otrzymać podwyżki w wysokości 655 zł brutto. Od stycznia 2020 r. kolejne 500 zł.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.