Materiał informacyjny

Konkurs Zielona Pracownia 2023 rozstrzygnięty

Konkurs Zielona Pracownia 2023 rozstrzygnięty
Materiał informacyjny

W tegorocznej edycji konkursu Zielona Pracownia wzięło udział ponad 150 projektów, spośród których wyłoniono zwycięską setkę laureatów.

Celem konkursu Zielona Pracownia jest dofinansowanie pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Maksymalna kwota dotacji, jaką może otrzymać szkoła, nie może przekroczyć 48 tysięcy złotych.

Wśród zwycięzców, którzy w tym roku otrzymali 48 tysięcy złotych na realizację Zielonej Pracowni, znaleźli się m.in. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie, Technikum nr 4 im. M. Skłodowskiej-Curie w Bytomiu, Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Szkolnego w Dąbrowie Górniczej czy I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach.

Tegoroczna edycja konkursu Zielona Pracownia była 9 edycją tego projektu. Dzięki wcześniejszym dofinansowaniom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w szkołach podstawowych i średnich województwa śląskiego powstało już 539 pracowni, których wartość jest szacowana na ponad 22 miliony złotych.

Tu podaj tekst alternatywny
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.