Opracowanie Leszek Kalinowski

Konkursy wojewódzkie wywołują wiele emocji. Rodzice piszą pisma... Co na to kuratorium?

Ze względu na pandemię koronawirusa nie mogły być w tym roku szkolnym przeprowadzone finały trzech wojewódzkich konkursów. Trzeba było zastosować inne Fot. Mariusz Kapała Ze względu na pandemię koronawirusa nie mogły być w tym roku szkolnym przeprowadzone finały trzech wojewódzkich konkursów. Trzeba było zastosować inne rozwiązania. Szkoły są pozamykane, nauczanie odbywa się zdalnie
Opracowanie Leszek Kalinowski

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe co roku wywołują wiele emocji. Nic dziwnego stawka jest duża. Tytuł laureata zwalnia z egzaminu ósmoklasisty i pozwala wybrać sobie szkołę ponadpodstawową. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa emocji jest jeszcze więcej, bo z trzech przedmiotów nie odbyły się zawody finałowe. Zastosowane rozwiązanie nie wszystkim się podoba. Kuratorium oświaty zapewnia, że to było najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie, jakie można było zastosować.

O wojewódzkich konkursach przedmiotowych już pisaliśmy na naszych łamach. Rodzice uczniów wyrażali swoje niezadowolenie z powodu rozwiązania, jakie zastosowano w przypadku konkursów z języka polskiego, geografii i matematyki. Bo z tych przedmiotów nie odbyły się finały. Trzeba było przyznać tytuły, stosując inne kryteria.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Opracowanie Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.