Kontrola dróg w Poznaniu: Mnóstwo nieprawidłowości i niebezpieczne rondo Kaponiera

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Błażej Dąbkowski

Kontrola dróg w Poznaniu: Mnóstwo nieprawidłowości i niebezpieczne rondo Kaponiera

Błażej Dąbkowski

Na początku roku wojewoda wielkopolski zlecił kontrolę dróg w Poznaniu. Jej ustalenia są dla miejskich jednostek miażdżące. Na 9 z 10 z wytypowanych odcinków stwierdzono nieprawidłowości i uchybienia.

W pierwszej połowie lutego urząd wojewódzki poinformował o przeprowadzeniu kontroli zarządzania ruchem na drogach w Poznaniu. Wojewoda Zbigniew Hoffmann swoją decyzję tłumaczył licznymi skargami mieszkańców i prośbami o interwencję.

Kontrola ta dotyczyła zmian na poznańskich drogach, które zostały wprowadzone po 1 stycznia 2017 r. Urzędnicy z wydziału infrastruktury i rolnictwa sprawdzali m.in. oznakowanie pionowe i poziome, spójność organizacji ruchu z aktualnym oznakowaniem.

Pod lupę wzięto 10 odcinków dróg, w tym rondo Kaponiera, ulicę Słowackiego, gdzie zmieniono sposób parkowania pojazdów i wprowadzono kontraruch rowerowy, ul. Kościuszki, gdzie powstało tzw. mini rondo, ul. Kruczą, Czechosłowacką, Babimojską, Klonową, Rawicką, Maczka i Piątkowską (do skrzyżowania z ul. Słowiańską) oraz fragment Słowiańskiej (od ul. Murawa do ul. Naramowickiej).

W dalszej części artykułu:

 • Co wykazała kontrola?
 • Która ścieżka jest niebezpieczna dla rowerzystów?
 • Jak wyniki kontroli ocenia wojewoda wielkopolski?
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Błażej Dąbkowski

Dziennikarz to ktoś, kogo wypychasz drzwiami a wraca oknem. To porzekadło staram się wcielać w życie, opisując kulisy lokalnej polityki, rozliczając obietnice samorządowców, urzędników czy parlamentarzystów. Ale nie samą polityką człowiek żyje, dlatego w swoich tekstach poruszam również tematykę związaną z mieszkalnictwem komunalnym i spółdzielczym, architekturą, planowaniem przestrzennym. Nigdy nie pozostaję obojętny na krzywdę osób wykluczonych, słabszych i naszych braci mniejszych. Prywatnie jestem uzależniony od heavy metalu (namiętnie zbieram płyty cd i winyle), nikotyny i słodyczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.