Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paulina Musialska

Kontrowersje wokół funkcji byłego prezydenta Zawiercia, Ryszarda Macha

Kontrowersje wokół funkcji byłego prezydenta Zawiercia, Ryszarda Macha Fot. PM
Paulina Musialska

Obrona Ryszarda Macha oraz prokuratura odwołują się od wyroku Sądu Rejonowego w Myszkowie. Były prezydent Zawiercia wciąż działa w lokalnej polityce. Jako radny został nawet ostatnio przewodniczącym Komisji Edukacji.

Sprawa Ryszarda Macha byłego prezydenta Zawiercia ma ciąg dalszy. 18 stycznia w Sądzie Okręgowym w Częstochowie odbędzie się rozpatrzenie apelacji od wyroku ogłoszonego w maju. Przypomnijmy, że Sąd Rejonowy w Myszkowie uznał go za winnego zarzutów korupcyjnych. Były prezydent Zawiercia został skazany na 4 lata pozbawienia wolności oraz 20 tys. złotych grzywny. Dostał także zakaz pełnienia funkcji i stanowisk w organach samorządu terytorialnego przez 5 lat. Od tego wyroku odwołała się zarówno obrona Ryszarda Macha, jak i prokuratura.

- Wnosimy o uniewinnienie byłego prezydenta Zawiercia. Uważamy, że nie ma podstaw do uznania go za winnego. Nie udowodniono mu żadnych zarzutów - mówi Witold Pospiech, obrońca Ryszarda Macha.

Prokuratura wnioskuje natomiast o zaostrzenie wyroku. Jej zdaniem kara jest zbyt niska w stosunku do czynów popełnionych przez Ryszarda Macha. Apelacja prokuratury została złożona w czasie wakacji.

- Prokuratura domaga się zwiększenia kary do sześciu lat pozbawienia wolności oraz podwyższenia wysokości grzywny do 30 tys. złotych - mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Chociaż na Ryszardzie Machu ciąży nieprawomocny wyrok, to nie przeszkodziło mu to wystartować w listopadowych wyborach samorządowych. Był kandydatem zarówno do rady miejskiej, jak i na prezydenta Zawiercia. W wyborach na drugą z funkcji nie udało mu się wejść do drugiej tury. Zdobył najmniej głosów spośród pięciu kandydatów. Oddano na niego tylko 10,86 proc. wszystkich głosów podczas ubiegłorocznych wyborów.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Musialska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.