Kopenhaga - miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić w 2018 roku

Czytaj dalej
Joanna Boroń

Kopenhaga - miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić w 2018 roku

Joanna Boroń

Kopenhaga to niezwykłe miasto - łączy w sobie skandynawski minimalizm, porządek (zazdroszczę braku reklam na murach, słupach, płotach), historię i cuda techniki takie jak Most Oresund. Wystarczy kilka godzin, by pokochać Kopenhagę. Na szczęście łatwo do niej wrócić - rejs na pokładzie promu Polferries to przyjemny sposób podróży, nie rujnujący przy tym wakacyjnego budżetu.

Most znany fanom kryminałów

Jeśli do Kopenhagi wybierzecie się promem Polferries, to zanim dotrzecie do miasta, dane wam będzie przejechać Most Øresund. To jedna z najbardziej spektakularnych przepraw na świecie, łącząca brzegi południowej Szwecji z Danią. Most jest uznawany za najdłuższy most w Europie, a zarazem najdłuższą tego typu budowlę na świecie. Wraz ze sztuczną wyspą i tunelem jego długość liczy czternaście kilometrów.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.