PZA

Koronawirus. Legitymacje studenckie i doktoranckie zostaną automatycznie przedłużone

Koronawirus. Legitymacje studenckie i doktoranckie zostaną automatycznie przedłużone Fot. polskapress/archiwum
PZA

Sytuacja w kraju jest napięta. Wszystko dynamicznie zmienia się. Jest jednak dobra wiadomość dla studentów oraz doktorantów. Ich legitymacje będą ważne dłużej i to bez konieczności wizyty w dziekanacie.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin podpisał rozporządzenie, dzięki któremu ważność legitymacji studenckich oraz legitymacji doktoranckich zostanie automatycznie wydłużona średnio o dwa miesiące.

Co ważne, stanie się to bez konieczności osobistego stawiania się w dziekanacie. Wszystko jest spowodowane napiętą sytuacją dotyczącą zagrożenia zakażeniem koronawirusem oraz wprowadzeniem w Polsce stanu epidemicznego.

Zgodnie z treścią rozporządzenia, "elektroniczne legitymacje studenckie, których ważność została potwierdzona w pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/2020, zachowują ważność do dnia 31 maja 2020 roku, bez konieczności potwierdzenia ich ważności w sposób określony w §21 ust.1".

Zobacz też: Koronawirus w Białymstoku i woj. podlaskim - RAPORT

Minister podpisał również rozporządzenie zmieniające postępowanie w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych oraz legitymacji doktoranta.

W myśl rozporządzenie legitymacje doktoranta, których ważność skończyła się w okresie od dnia 1 marca 2020 roku do dnia 11 marca 2020 roku i nie została potwierdzona przed dniem 12 marca 2020 roku, są ważne do dnia 31 maja 2020 roku, bez konieczności osobistego potwierdzania ich ważności na uczelni.

Jeśli zaś chodzi o legitymacje doktoranta, których ważność kończy się w okresie od dnia 12 marca 2020 roku do dnia 31 marca 2020 roku, również i one zachowują ważność do dnia 31 maja 2020 roku, bez konieczności osobistego potwierdzania ich ważności.

Tu oglądasz: Epidemia koronawirusa. Jak wygląda kwarantanna w Polsce

PZA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.