Koronawirus nadal straszy. Tak spędzimy wakacje w czasie pandemii

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Koronawirus nadal straszy. Tak spędzimy wakacje w czasie pandemii

Marek Weckwerth

Strach przed koronawirusem spowodował, że tegoroczne wakacje będą wyglądały nieco inaczej niż w minionych kilkudziesięciu latach – z jednego z badań wynika, że aż 45 procent Polaków zrezygnuje z wyjazdów.

Tak wynika z badania serwisu kariery InterviewMe pod tytułem „Wakacje w cieniu palmy, czy pandemii?”, w którym zapytano 1003 respondentów o ich tegoroczne plany urlopowe. Wspomniane 45 proc. rodaków nie chce w ogóle opuszczać miejsca zamieszkania, 31 proc. w najbliższą podróż wybierze się dopiero w przyszłym roku, zaś 33 proc. respondentów wciąż waha się z podjęciem decyzji urlopowym wyjeździe. Jedynie 22 proc. nie ma zamiaru rezygnować z podróży, nawet jeśli byłyby to wyjazdy wyłącznie krajowe.

Marta Rojewska, ekspertka kariery w InterviewMe i autorka badania, mówi że Polacy wciąż nie są pewni, jak będą wyglądały w tym roku ich wakacje. Mimo że prawie połowa z nas odpuściła sobie w tym roku podróże, to wciąż wiele osób nie wie, co postanowić. To dowodzi, że urlopy i związane z nimi letnie wyjazdy wakacyjne są dla nas bardzo ważnym aspektem życia i niełatwo nam z nich zrezygnować.

Jednak ludzie mieli obawy o swoje zdrowie tylko na początku luzowania restrykcji epidemicznych. Frekwencja na zorganizowanych wycieczkach była wtedy słaba, zaś turystyka indywidualna odżywała.

Gdzie Polacy spędzą wakacje w czasie pandemii? Jak zmieniły się ich przyzwyczajenia? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.