Koronawirus w Białymstoku. Kampania zamarła przez epidemię. Ale na płocie przy parafii obok cmentarza wisi plakat popierający Andrzeja Dudę

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
red

Koronawirus w Białymstoku. Kampania zamarła przez epidemię. Ale na płocie przy parafii obok cmentarza wisi plakat popierający Andrzeja Dudę

red

Białostoczanie, którzy zdecydowali się wyjść na zewnątrz mimo epidemii koronawirusa, mogą na Antoniuku Fabrycznym oglądać plakat wyborczy popierający Andrzeja Dudę. Afisz wisi na murze przy parafii Wszystkich Świętych. Jest ona przy cmentarzu św. Rocha.

ZOBACZ: Koronawirus w Białymstoku i woj. podlaskim - RAPORT

Zagrożenie koronawirusem wyhamowało niemal na amen kampanię wyborczą. Prawie wszyscy kandydaci zawiesili aktywność w terenie, podobnie ich komitety. Wyborcza walka, podobnie jak większość życia i interakcji, przeniosła się do internetu. To portale internetowe stały się polem bitwy.

Opozycja domaga się przełożenia wyborów. Nie zgadza się na to PiS uzadniając odmowę przestrzeganiem konstycji, która literalnie dopuszcza możliwość odłożenia wyborów prezydenckich. Następuje to w przypadku wprowadzenia stanu nadzwyczjnego, ale zdaniem partii rządzącej na razie nie występują przesłanki do ich wprowadzenia. - De facto żyjemy w takim stanie - odpowiadają przedstawiciele opozycji.

Czytaj też:To mówi konstytucja

W tej chwili jedynym kandydatem, który prowadzi kampanię w tradycyjny sposób jest Andrzej Duda. Prezydent jeździ po kraju, bo - jak sam mówi - wykonuje swoją pracę. Wiszą też już popierające go plakaty wyborcze. Tak jak w Białymstoku na ogrodzeniu przy parafii Wszystkich Świętych na Antoniuku Fabrycznych.

Zadzwoniliśmy do parafii z pytaniem, czy afisz został powieszony za zgodę probloszcza, a jeśli tak, czy taka ekspozycja w obecnym czasie jest właściwa.

- Nic nie wiem i nie będę się wypowiadał - powiedziała osoba, które odebrała telefon stacjonarny parafii. Nie chciała się przedstawic. - Nic nie wiem i nie będę się wypowiadał - powtórzyła.

Pobierz bezpłatną aplikację Kuriera Porannego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
[promo]2579;1[/promo]
[promo]2581;1[/promo]

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.
🔔🔔🔔
red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.