Koronawirus w Częstochowie: Pierwszy potwierdzony przypadek w szpitalu wojewódzkim, a mieszkańcy sami organizują pomoc. 17.03.2020

Czytaj dalej
Fot. Pomoc Coronavirus Częstochowa
Bartłomiej Romanek

Koronawirus w Częstochowie: Pierwszy potwierdzony przypadek w szpitalu wojewódzkim, a mieszkańcy sami organizują pomoc. 17.03.2020

Bartłomiej Romanek

Pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. To 6-letnia dziewczynka, która nie jest mieszkanką regionu częstochowskiego. 17 marca 2020

Pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia na koronawirusa w Częstochowie. To sześcioletnia dziewczynka, która przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Jak udało się nam dowiedzieć, dziecko nie pochodzi z regionu częstochowskiego, a zaraziło się od osoby z najbliższego otoczenia.

– W szpitalu w Częstochowie przebywa kilkuletnie dziecko, które zaraziło się koronawirusem od osoby z najbliższego otoczenia. Stan dziecka jest dobry, w kwarantannie są wszyscy, którzy mieli z nim kontakt – informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego.

Dziecko trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, bo ta placówka jest wyznaczona do leczenia najmłodszych pacjentów. Sześciolatka przebywa wraz z matką na oddziale w szpitalu przy PCK. Matka ma objawy choroby, chociaż pierwszy test na koronawirusa był negatywny. Będzie on jednak powtórzony.

Tymczasem częstochowianie organizują się na Facebooku, gdzie powstała specjalna grupa niosąca pomoc.

Pomoc Coronavirus Częstochowa – to specjalna grupa założona na Facebooku, do której należy już blisko siedem tysięcy częstochowian. Jej celem jest pomoc i wsparcie w trudnych dniach walki z epidemią koronawirusa.

Chętnych do niesienia pomocy nie brakuje. Restauratorzy i właściciele lokali wspierają pracowników służby zdrowia. Pizzeria Arczi dostarczyła pizzę pracownikom szpitala, Boulangerie ekspress do kawy na Szpitalny Oddział Ratunkowy, pożywienie pracownikom szpitala dostarczyła również Gospoda Złoty Garniec, a Restauracja Kmicic oferuje ratownikom medycznym i ekipom pogotowia ratunkowego darmową pizzę.

Ale grupa „Pomoc Coronavirus Częstochowa” to nie tylko dostarczanie żywności dla personelu medycznego. Moderatorzy informują o pomocy ze strony firm dostarczających środki chemiczne i sprzęt medyczny. Niedawno poinformowano, że udało się pozyskać 10 tysięcy maseczek z Honk Kongu. Na przekazanie sprzętu decydują się również inne częstochowskie firmy.

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.