Koronawiurus. Łodzianie uszyli tysiąc maseczek dla kierowców MPK

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Mirosław Malinowski

Koronawiurus. Łodzianie uszyli tysiąc maseczek dla kierowców MPK

Mirosław Malinowski

Grupy „Łodzianie ratują” oraz „Łódź szyje dla medyków” przekazały 1000 maseczek dla kierowców i motorniczych MPK. Maseczki są one dosyć oryginalne i wyjątkowo barwne. Niektóre mają deseń w jednorożce czy gwiazdki. Tysiąc maseczek trafiło na razie do Zajezdni Telefoniczna, ale wkrótce zostaną one rozdzielone między cztery zajezdnie. Obecnie autobusy i tramwaje prowadzi 1500 osób, około 280 przebywa na zwolnieniach. Wcześniej społecznicy sprezentowali maseczki łódzkim medykom.

- Pomyśleliśmy, że nie tylko łódzcy medycy powinni być zabezpieczeni. Jednak kierowca to też zawód, który jest wyjątkowo narażony na niebezpieczeństwo – podkreśla Hanna Małek, z grupy „Łódź szyje dla medyków”. - Zaczęłyśmy od materiałów, które miałyśmy w domu. Każda wyciągnęła zapasy z szafy, a potem wyciągałyśmy zapasy naszych sponsorów. W kolejnym etapie już zrzucaliśmy się na zakup materiałów. W tym momencie maseczki szyje około 400 osób z Łodzi. Nie tylko są to szwalnie. Przede wszystkim to pojedyncze osoby, które szyją na domowych maszynach, na starych Łucznikach, które często były zapomniane i zakurzone. Niektórzy dopiero uczą się szyć, na przykład panowie.

- To pospolite ruszenie, bo pomagają nam też panie spoza Łodzi. Mamy zaprzyjaźnioną panią Alfredę z Widawy, która dziennie szyje 120 maseczek. Najpierw uszyła je dla najbliższych i znajomych, a teraz my każdego dnia odbieramy od pani Alfredy pakiet maseczek, które szyje w domu – dodaje Lidia Popławska i zaznacza, że pani Alfreda ma ponad 80 lat.
- Bardzo się cieszymy, że łodzianie martwią się o naszych prowadzących

i przekazują maseczki, które sami szyją. Obecnie jest to towar deficytowy, którego poszukuje wiele osób prywatnych i przedsiębiorstw. A my otrzymaliśmy je od naszych łodzian, których na co dzień wozimy – podkreśla Marcin Zienkowski, zastępca kierownika Zajezdni Telefoniczna.

Mirosław Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.