Kortez: jeden z najważniejszych debiutów muzycznych tego roku. Wystąpi w naszym regionie

Czytaj dalej
Fot. Foto: mat. promocyjne Chaos Manegement Group
Ola Szatan

Kortez: jeden z najważniejszych debiutów muzycznych tego roku. Wystąpi w naszym regionie

Ola Szatan

Pod koniec września ukazała się płyta Korteza „Bumerang”. To autor jednego z najgłośniejszych debiutów tego roku. Album cieszy się dużym powodzeniem, a sam Kortez promuje go na trasie koncertowo. Częściowo już wyprzedanej. W przyszłym tygodniu pojawi się w Częstochowie i Katowicach.

Ponad 851 tysięcy wyświetleń zanotował teledysk do jego singla „Zostań”. Od ponad pięciu tygodni obecny w czołówce Ogólnopolskiej Listy Sprzedaży OliS. Tytuł jego debiutanckiej płyty: „Bumerang” w pełni odzwierciedla całą zawartość. Bo te dźwięki wracają jak bumerang i trudno się od nich oderwać.

Kortez to 25-letni kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do „Must Be The Music”, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się Jego oficjalnym demo.

W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana „Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co Myślisz?”.

Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku.

Płyta „Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. Wydawnictwo wzbogacone jest o dodatkową płytę z jedenastoma utworami.

Podczas rocznej pracy nad „Bumerangiem” prawie wszystkie utwory przechodziły znaczne przeobrażenia. Zazwyczaj zaczynało się od wersji gitara i głos, czasami fortepian i głos.
Później był etap „ubierania” piosenki w ostateczne formy.

Wersja „deluxe” czyli płyta wzbogacona o tak zwane szkice, to zapis różnych etapów Bumeranga. Jest brudnopisem, z którego wynika, że to wszystko mogło się zupełnie inaczej potoczyć.

12 listopada Kortez wystąpi w Carpe Diem Klub w Częstochowie (al. Najświętszek Maryi Panny 29) o godz. 20.00. Bilety kosztują 30 zł. Dzień później wokalista pojawi się w katowickim Kinoteatrze Rialto (ul. Św. Jana 23). Zła wiadomość dla fanów jest taka, że koncert jest już wyprzedany.

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.