Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Korupcja i górnictwo. CBA w akcji

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wójtowicz
Kamila Rożnowska

Korupcja i górnictwo. CBA w akcji

Kamila Rożnowska

CBA zatrzymało Bogdana P., byłego dyrektora kopalni Makoszowy, wcześniej związanego z jednym z oddziałów Spółki Restrukturyzacji Kopalń. A właśnie korupcji w SRK dotyczy prowadzone przez CBA śledztwo. Trzem podejrzanym w tej sprawie areszt został przedłużony do grudnia 2017.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu Bogdana P., byłego dyrektora kopalni Makoszowy w Zabrzu. W okresie, który został objęty śledztwem, P. pełnił również funkcję zastępcy dyrektora Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń. To oddział znajdujący się w strukturach Spółki Restrukturyzacji Kopalń. A zatrzymanie Bogdana P. ma związek ze śledztwem ws. korupcji w SRK właśnie. W czerwcu i lipcu zostało już zatrzymanych trzech podejrzanych w tej sprawie. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani, a areszt ten został przedłużony do grudnia.

- Zatrzymany zostanie przewieziony do śląskiej prokuratury krajowej, gdzie usłyszy zarzuty o charakterze korupcyjnym m.in. przyjmowania łapówek - informował wczoraj po południu Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA ws. zatrzymania P.

Przypomnijmy, że w całej sprawie chodzi o preferencyjne traktowanie jednej z firm okołogórniczych, wykonującej milionowe zlecenia na rzecz SRK, w zamian za korzyści majątkowe.

Jako pierwsi, w czerwcu, na parkingu przed centrum handlowym - wtedy jeszcze Fashion House (teraz to Designer Outlet Sosnowiec) zostali zatrzymani Mirosław S., ówczesny wiceprezes SRK oraz Grzegorz G., prezes firmy okołogórniczej. Mężczyźni - jak relacjonowali funkcjonariusze CBA - zostali złapani na gorącym uczynku.

W dalszej części:

 • Jakie łapówki i kiedy brali mężczyźni, zatrzymani przez CBA
 • Kto jest zdruzgotany tą sprawą, bo miał zaufanie do wiceprezesa
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Kamila Rożnowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.