Korupcja w polskiej piłce. Prezydent Bytomia Damian Bartyla czeka na wyrok

Czytaj dalej
Fot. Damian Bartyla
Maria Olecha-Lisiecka

Korupcja w polskiej piłce. Prezydent Bytomia Damian Bartyla czeka na wyrok

Maria Olecha-Lisiecka

Dobiega końca proces w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej. Jednym z oskarżonych jest prezydent Bytomia, który wcześniej był prezesem klubu Polonia Bytom.

Proces toczy się w Sądzie Rejonowym w Poznaniu.

- Złożyłem obszerne wyjaśnienia. Wierzę, że wyrok będzie dla mnie korzystny - mówi Damian Bartyla.

W piątek, 27 października, w Sądzie Rejonowym Poznań Jeżyce i Grunwald ma zapaść wyrok w sprawie prezydenta Bytomia Damiana Bartyli, który oskarżony jest o to, że w 2005 roku, w czasie meczu Polonia Bytom - Polar Wrocław, wręczył łapówkę sędziemu. Bartyla jest jedną z kilku osób sądzonych w sprawie korupcji w polskiej piłce.

Proces w sprawie korupcji, o którą oskarżony jest prezydent Bytomia, to kolejny kamyczek w lawinie problemów, z jakimi musi się on borykać w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że 3 grudnia odbędzie się referendum w sprawie jego odwołania, do tego mieszkańcy cały czas oczekują, aby w końcu podjął zdecydowane kroki w sprawie licznych afer w Bytomiu, m.in. tej związanej z nielegalnym składowaniem śmieci.

Sprawa, jaka toczy się przed poznańskim sądem, dotyczy okresu, kiedy Bartyla był prezesem Polonii Bytom, a konkretnie trzecioligowego spotkania pomiędzy Polonią Bytom a Polarem Wrocław, które rozegrane zostało 4 maja 2005 roku.

W dalszej części:

 • Komu i jaką łapówkę miał wręczyć obecny prezydent
 • Co on sam mówi o meczu sprzed 12 lat
 • O jaką karę wnioskuje prokurator
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Maria Olecha-Lisiecka

Jestem dziennikarką i szefową Newsroomu Dziennika Zachodniego. Piszę o Śląsku, a szczególnie o Gliwicach i Zabrzu, ale także o Kościele, inwestycjach, drogach i... książkach. Robię też zdjęcia. Książki to moja wielka pasja od lat, dlatego w DZ mam program wideo o książkach Prolog. Lubię rozmawiać i słuchać ludzi, więc przeprowadzam wywiady, m.in. z pisarzami i pisarkami, a także z przedstawicielami Kościoła w Polsce. Jestem laureatką II nagrody w konkursie Silesia Press 2020, zostałam też wybrana Dziennikarką Roku 2017 DZ i Dziennikarką Multimedialną Roku 2010 DZ. Kocham góry i lato, słucham Iron Maiden. Uważam, że kobieca strona piłki, czyli futbol od kuchni, jest często ciekawsza od tego, co dzieje się na boisku. Relaksuję się czytając i gotując.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.