Jakub Pikulik

Kostrzyn się dusi. Obwodnica i most mają dać mu wyczekiwany oddech. Kiedy powstaną te inwestycje?

Tak wygląda most na Warcie w Kostrzynie w czasie Przystanku Woodstock. Ale są dni w tygodniu, kiedy korki w tym miejscu są dokładnie takie same. Problem Fot. lubuska policja Tak wygląda most na Warcie w Kostrzynie w czasie Przystanku Woodstock. Ale są dni w tygodniu, kiedy korki w tym miejscu są dokładnie takie same. Problem mogłaby rozwiązać obwodnica miasta.
Jakub Pikulik

Około tysiąc tirów w ciągu doby przyjeżdża i odjeżdża z firm działających na terenie miasta. Ta liczba jeszcze wzrośnie. Do tego setki ciężarówek i tysiące osobówek, przejeżdżające tranzytem. Miasto się korkuje, ale z Warszawy płyną bardzo dobre wiadomości.

5 km/h - z taką prędkością, a czasem nawet wolniej, poruszają się kierowcy w centrum Kostrzyna. Dzieje się tak w tygodniu w godzinach popołudniowych.

- Najgorzej jest w piątek - słyszymy od kostrzynian. Wąskich gardeł jest kilka to m. in. skrzyżowanie przy hotelu Bastion, przy którym krzyżują się drogi krajowe nr 31 i 22 oraz droga prowadząca do Niemiec.

CZYTAJ DALEJ:

  • Czy Kostrzyn nad Odrą zakorkuje się na dobre?
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.