Czesław Wachnik

Kosze na śmieci wrócą na plażę wiosną

Czesław Wachnik

Kosze z plaży w Wilkowie trafiły do magazynu.

- To zapewne łobuzy ze Świebodzina zniszczyły plażę - powiedział nam Wiesław Iwan, którego w piątek spotkaliśmy na pomoście przy jeziorze w Wilkowie. Nasz rozmówca dodał, że na pewno sprawcami zniszczeń nie była młodzież z Wilkowa. Po prostu wszyscy się tu znają, stąd o takim wybryku wiedzieliby mieszkańcy.

Iwan dodał jeszcze, że bardzo często na plażę przyjeżdżają młodzi ludzie w wieku 15-17 lat, którzy po wypiciu kilku piw hałasują i niekiedy niszczą kosze na śmieci. I tak też się stało przed kilkoma dniami. Kilka koszy wrzucono do jeziora, tablicę zawierającą regulamin ośrodka pomalowano farbą, zniszczono tablicę informacyjną na bramie wjazdowej.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jarosław Aszakiewicz potwierdza zdarzenie. Podkreśla też, że można tu mówić o małej szkodliwości czynu, szkody wyniosły poniżej 400 zł. Dlatego nie powiadomiono policji. Jednak kosze po wyjęciu z wody zabrano do magazynu. Tam też dla pewności zabrano tablicę z regulaminem i ślizgawkę. Wrócą na miejsce wiosną.

Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.