Koty są wspaniałe. Idealne na rysunki

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klaman

Koty są wspaniałe. Idealne na rysunki

Anna Klaman

Dzieciaki mają zwierzęta w domu i bardzo je kochają. Dlatego chętnie uczestniczyły w konkursie pt. „Zwierzęcy bohaterowie filmów”.

Na konkurs napłynęło 80 prac z gminy Chojnice. technika była dowolna - kotki, ale i inni zwierzęcy bohaterowie, były narysowane, namalowane i wyklejone. Wszystkie nagrodzone prace będzie teraz można obejrzeć w łączniku między starostwem a urzędem gminy. Jedną z prac będzie artystyczne dzieło Maksymiliana Kursa z Zespołu Szkół w Silnie, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii A. Chodzi jeszcze do zerówki. Ma w domu ratlerka o imieniu Scrapin, kota Miśka i chomika Śnieżynkę.

- Śpię z Scarapinem w łóżku - chwali się. - Jestem jego opiekunem, bo on jest stary - ma dziewięć lat, ale ja bardzo go lubię.

Kolejne miejsca zajęli Szymon Mikołajczuk i Agata Sykuła. Kat. B - 1 m. - Amelia Stucka z Z.S Silno, 2. - Dominik Prondzyński i 3. - Nikodem Kiżewski. Kat. C - 1 m. - Julia Kamionka z SP Lichnowy, II m. - Kamila Kramek, 3 m. - Oliwia Kocińska. Wyróźnienie - Michał Wittbrodt. W kategorii D - nagrodozno tylko jedną pracę - Szymona Pruszaka z Zespołu Szkół w Silnie. Dzieci odebrały nagrody, jak było widać po minach, były bardzo zadowolone. Przy okazji dowiedziały się, że na przygarnięcie w schronisku czeka wiele kotów.

Anna Klaman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.