Kozubnik powraca w nowej odsłonie. Ma być luksusowo, blisko natury i bardzo ekologicznie

Czytaj dalej
Fot. FOT. Materiały Prasowe

Kozubnik powraca w nowej odsłonie. Ma być luksusowo, blisko natury i bardzo ekologicznie

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że w legendarnym PRL-owskim ośrodku w Kozubniku niewiele się dzieje, a inwestycja stanęła. Tymczasem według zapewnień inwestora nic bardziej mylnego – historyczny ośrodek wraca w nowej odsłonie.

Kompleks Apartamenty Kozubnik powstaje w miejscu, gdzie w czasach PRL istniał luksusowy ośrodek dla partyjnych notabli. Przed kilkoma laty zrujnowany kompleks odkupiła warszawska spółka Sava Apartaments i przystąpiła do jego odbudowy. Po kilku latach prace nadal trwają, można odnieść wrażenie, że nawet nieco wyhamowały.

– Prace trwają. Widać, że roboty posuwają się, ale nie jest to piorunujące tempo. Ekipy cały czas się zmieniają, może są zaangażowani także gdzieś indziej. Nie miałem sygnału, że inwestor zrezygnował z budowy – ocenił w rozmowie z DZ wójt gminy Porąbka Paweł Zemanek.

Okazuje się jednak, że inwestor nie odpuścił Kozubnika, ma wobec niego ciekawe plany, a prace mają się zakończyć w najbliższych miesiącach.

– W kompleksie Kozubnik Spa Resort chcemy zaoferować 31 ekskluzywnie wyposażonych apartamentów od 30 do 72 metrów kw. Są one wykończone, w pełni wyposażone i umeblowane w wysokim standardzie. Gotowe do zamieszkania od zaraz – poinformowała spółka.

Ośrodek będzie wyposażony w strefę wellnes, vital and spa.

– Nie zapomnieliśmy o przeszłości Kozubnika, do niej też chcemy nawiązać. W kompleksie powstaje sentymentalna knajpa w stylu PRL, w której będziemy prezentować historię Kozubnika, a także czar historii Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej z przedmiotami i projekcjami filmowymi z tamtych lat. Oferowane tam polskie przysmaki oraz alkohole pozwolą poczuć klimat lat minionych – podkreślił inwestor.

Jakby tego było mało, to mieszkańcy apartamentów będą mogli otrzymywać do swoich mieszkań spersonalizowaną die-tę wytwarzaną z lokalnych, ekologicznych produktów.

Jak zapewnia spółka, apartamenty posiadać będą liczne udogodnienia i atrakcje – plac zabaw, interaktywny kącik dziecka z animatorem, salon gier. Dorośli będą mogą skorzystać z siłowni, bilarda, quadów, rowerów elektrycznych, sauny, solarium, groty solankowej, jacuzzi, a nawet centrum rehabilitacji i pielęgnacji.

– Ze sprzedażą tych apartamentów ruszamy już w jesienią tego roku – informuje spółka.

W drugim obiekcie (9-piętrowym) Kozubnik Healthiness Resort firma chce zaoferować gościom 100 miejsc noclegowych z ofertą dla całej rodziny.

– Kompleks został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających klientach. Najwyższy standard wykończenia oraz duże przeszklenia w apartamentach gwarantują udany wypoczynek z pięknym widokiem na góry – podkreśla Sava Aparta-ments.
Kozubnik Healthiness Resort zostanie otwarty w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Spółka wyjaśnia, że sprzedaż apartamentów, jak i oferty wypoczynkowej została przesunięta ze względu na zmianę wcześniejszych założeń koncepcyjnych.

– Dziś chcemy wyjść do klienta z w pełni spersonalizowaną, innowacyjną ofertą, aby o Kozubniku znów było głośno, a dawny czar ośrodka, znany w PRL, powrócił z podwójną siłą, w nowoczesnej formie. Chcemy, by Kozubnik był znów kultowym miejscem na mapie Polski, jaki i świata – podkreśliła spółka.

– Oferta Apartamenty Kozubnik cieszy się już dziś dużym zainteresowaniem wśród klientów, nie tylko z Polski, ale i zagranicznych, którzy nie mogą się już doczekać aż ruszymy ze sprzedażą – podkreśla Marian Okręglicki, prezes spółki Apartamenty Kozubnik. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zrobiliśmy w pełni wyposażone i urządzone, gotowe do zamieszkania apartamenty, które – poza ofertą pakietową – chcemy sprzedawać dla inwestorów – dodał Marian Okręglicki.

Prezes Okręglicki stwierdził, że największą atrakcją w kompleksie Apartamenty Kozubnik będzie całoroczny namiot, z atrakcjami i rozrywką dla każdego, ale kilka niespodzianek spółka chce zachować na otwarcie kompleksu, aby zaskoczyć gości i mieszkańców gminy. – Chcemy, żeby Kozubnik odżył i rozbłysł na tle Polski, Europy i świata jako niezwykłe miejsce do życia i wypoczynku – dodał Marian Okręglicki.

Sava Apartaments podkreśla, że współpraca z gminą Porąbką, do której przynależy Kozubnik, układa się dobrze. Jednym z elementów owej dobrej współpracy, jest fakt, że spółka wykonała na rzecz gminy drogę wokół inwestycji ponosząc całkowity jej koszt.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.