Kozubnik powraca w nowej odsłonie. Ma być luksusowo, blisko natury i bardzo ekologicznie

Czytaj dalej
Fot. FOT. Materiały Prasowe

Kozubnik powraca w nowej odsłonie. Ma być luksusowo, blisko natury i bardzo ekologicznie

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że w legendarnym PRL-owskim ośrodku w Kozubniku niewiele się dzieje, a inwestycja stanęła. Tymczasem według zapewnień inwestora nic bardziej mylnego – historyczny ośrodek wraca w nowej odsłonie.

Kompleks Apartamenty Kozubnik powstaje w miejscu, gdzie w czasach PRL istniał luksusowy ośrodek dla partyjnych notabli. Przed kilkoma laty zrujnowany kompleks odkupiła warszawska spółka Sava Apartaments i przystąpiła do jego odbudowy. Po kilku latach prace nadal trwają, można odnieść wrażenie, że nawet nieco wyhamowały.

– Prace trwają. Widać, że roboty posuwają się, ale nie jest to piorunujące tempo. Ekipy cały czas się zmieniają, może są zaangażowani także gdzieś indziej. Nie miałem sygnału, że inwestor zrezygnował z budowy – ocenił w rozmowie z DZ wójt gminy Porąbka Paweł Zemanek.

Okazuje się jednak, że inwestor nie odpuścił Kozubnika, ma wobec niego ciekawe plany, a prace mają się zakończyć w najbliższych miesiącach.

– W kompleksie Kozubnik Spa Resort chcemy zaoferować 31 ekskluzywnie wyposażonych apartamentów od 30 do 72 metrów kw. Są one wykończone, w pełni wyposażone i umeblowane w wysokim standardzie. Gotowe do zamieszkania od zaraz – poinformowała spółka.

Ośrodek będzie wyposażony w strefę wellnes, vital and spa.

– Nie zapomnieliśmy o przeszłości Kozubnika, do niej też chcemy nawiązać. W kompleksie powstaje sentymentalna knajpa w stylu PRL, w której będziemy prezentować historię Kozubnika, a także czar historii Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej z przedmiotami i projekcjami filmowymi z tamtych lat. Oferowane tam polskie przysmaki oraz alkohole pozwolą poczuć klimat lat minionych – podkreślił inwestor.

Jakby tego było mało, to mieszkańcy apartamentów będą mogli otrzymywać do swoich mieszkań spersonalizowaną die-tę wytwarzaną z lokalnych, ekologicznych produktów.

Jak zapewnia spółka, apartamenty posiadać będą liczne udogodnienia i atrakcje – plac zabaw, interaktywny kącik dziecka z animatorem, salon gier. Dorośli będą mogą skorzystać z siłowni, bilarda, quadów, rowerów elektrycznych, sauny, solarium, groty solankowej, jacuzzi, a nawet centrum rehabilitacji i pielęgnacji.

– Ze sprzedażą tych apartamentów ruszamy już w jesienią tego roku – informuje spółka.

W drugim obiekcie (9-piętrowym) Kozubnik Healthiness Resort firma chce zaoferować gościom 100 miejsc noclegowych z ofertą dla całej rodziny.

– Kompleks został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających klientach. Najwyższy standard wykończenia oraz duże przeszklenia w apartamentach gwarantują udany wypoczynek z pięknym widokiem na góry – podkreśla Sava Aparta-ments.
Kozubnik Healthiness Resort zostanie otwarty w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Spółka wyjaśnia, że sprzedaż apartamentów, jak i oferty wypoczynkowej została przesunięta ze względu na zmianę wcześniejszych założeń koncepcyjnych.

– Dziś chcemy wyjść do klienta z w pełni spersonalizowaną, innowacyjną ofertą, aby o Kozubniku znów było głośno, a dawny czar ośrodka, znany w PRL, powrócił z podwójną siłą, w nowoczesnej formie. Chcemy, by Kozubnik był znów kultowym miejscem na mapie Polski, jaki i świata – podkreśliła spółka.

– Oferta Apartamenty Kozubnik cieszy się już dziś dużym zainteresowaniem wśród klientów, nie tylko z Polski, ale i zagranicznych, którzy nie mogą się już doczekać aż ruszymy ze sprzedażą – podkreśla Marian Okręglicki, prezes spółki Apartamenty Kozubnik. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zrobiliśmy w pełni wyposażone i urządzone, gotowe do zamieszkania apartamenty, które – poza ofertą pakietową – chcemy sprzedawać dla inwestorów – dodał Marian Okręglicki.

Prezes Okręglicki stwierdził, że największą atrakcją w kompleksie Apartamenty Kozubnik będzie całoroczny namiot, z atrakcjami i rozrywką dla każdego, ale kilka niespodzianek spółka chce zachować na otwarcie kompleksu, aby zaskoczyć gości i mieszkańców gminy. – Chcemy, żeby Kozubnik odżył i rozbłysł na tle Polski, Europy i świata jako niezwykłe miejsce do życia i wypoczynku – dodał Marian Okręglicki.

Sava Apartaments podkreśla, że współpraca z gminą Porąbką, do której przynależy Kozubnik, układa się dobrze. Jednym z elementów owej dobrej współpracy, jest fakt, że spółka wykonała na rzecz gminy drogę wokół inwestycji ponosząc całkowity jej koszt.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.