Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie dla Częstochowy, ale poseł Giżyński walczy

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Bartłomiej Romanek

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie dla Częstochowy, ale poseł Giżyński walczy

Bartłomiej Romanek

Poseł Szymon Giżyński zapowiada walkę o powstanie Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie. Wszystko wskazuje jednak na to, że to walka za późno. Henryk Kiepura, starosta kłobucki i członek PSL twierdzi, że parlamentarzyści z okręgu częstochowskiego nie dopilnowali sprawy.

Częstochowa od lat ma wojewódzkie aspiracje, a tymczasem przegrała z Mikołowem batalię o ważną instytucję wojewódzką. Od 1 września Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który łączy zadania Agencji Nieruchomości Rolnej i Agencji Rozwoju Rolnictwa, mieści się w Mikołowie. To duża niespodzianka, bo wcześniej planowano utworzyć tę placówkę w Częstochowie - jak inne instytucje dla rolników.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie dla Częstochowy, ale poseł Giżyński walczy
Aneta Kaczmarek Region częstochowski to region rolniczy. Co roku odbywają się tutaj Dożynki Jasnogórskie i Krajowa Wystawa Rolnicza

Oddziały wojewódzkie pod Jasną Górą mają przecież Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Szymon Giżyński, poseł PiS i członek Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiedział na antenie Radia Katowice, że nie spocznie, dopóki w Częstochowie nie będzie funkcjonował Oddział Terenowy KOWR.

- Przecież niezależnie od przyjętych wskaźników region okołoczęstochowski to od 50 do 65 proc. potencjału rolniczego województwa śląskiego - mówił na antenie poseł Giżyński. I dodawał, że umieszczenie KOWR w Częstochowie leży w interesie polskiego, śląskiego i częstochowskiego rolnictwa.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.