Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Kraków. Sędziowie kontra prezes. Konflikt blokuje pracę sądu

Czytaj dalej
Fot. Aneta Zurek / Polska Press
Marcin Banasik

Kraków. Sędziowie kontra prezes. Konflikt blokuje pracę sądu

Marcin Banasik

Jeśli ok. 120 sędziów nie dojdzie do porozumienia, niektóre procesy w Sądzie Okręgowym w Krakowie mogą zostać znacznie opóźnione

W poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Krakowie ma się odbyć zgromadzenie ok. 120 jego sędziów, podczas którego planowane jest uzupełnienie składu kolegium sądu. Obecnie nie może ono działać, co mocno utrudnia pracę sądu, bo bez zgody kolegium nie można podejmować wielu istotnych decyzji kadrowych. Pod koniec stycznia kolegium opuściło sześciu z ośmiu sędziów, na znak protestu z powodu działań Dagmary Pawełczyk-Woickiej. Część sędziów oburzył sposób pozbawienia przez nią sędziego Waldemara Żurka funkcji rzecznika prasowego SO.

Jeśli w poniedziałek uda się uzupełnić skład kolegium, narastający od kilku tygodni kryzys może zostać zażegnany. Sędzia Rafał Dzyr, prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie, który nadzoruje SO, zakłada, że tak właśnie będzie.– Jeśli jednak sędziowie nie dojdą do porozumienia, to skutki paraliżu decyzyjnego mogą doprowadzić do zablokowania niektórych procesów, bo nie uda się skompletować składów orzekających – mówi.

Czytaj więcej:

 • Spór prezes-sędziowie w Krakowie. Różnice są coraz głębsze
 • Część rozpraw nie może się odbyć? Mało kto wie co będzie dalej
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Banasik

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zbigniew R

W ogóle to skoro sądy mają być niezawisłe, to powinno się bardzo poważnie ograniczyć rolę ministra sprawiedliwości i to ministerstwo powinno być odpowiedzialne w zasadzie za finansowanie sądownictwa i rozmieszczenie sądów na mapie Polski. prokuraturę też trzeba uwolnić, gdyż powinna być sprawiedliwa a nie służalcza wobec rządu (Prokuratura podporządkowana ministrowi, więc też i premierowi może być - niestety - narzędziem do zwalczania opozycji i w ogóle ludzi niewygodnych rządowi).

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.