Adrian Bolechowicz, oprac. (kr)

Kreatywnych ludzi i pomysłów w Rypinie nie brak

Rypińskie Stowarzyszenie Inicjatywa, którego przewodniczącą jest Teresa Krzyżanowska (z lewej) m.in. promuje nasz powiat. Fot. Stowarzyszenie Inicjatywa Rypińskie Stowarzyszenie Inicjatywa, którego przewodniczącą jest Teresa Krzyżanowska (z lewej) m.in. promuje nasz powiat.
Adrian Bolechowicz, oprac. (kr)

Rypińskie Stowarzyszenie Inicjatywa jest otwarte na współpracę.

Rypińskie Stowarzyszenie "Inicjatywa" realizuje projekty w różnych sferach życia publicznego. Organizacja wspiera kulturę, oświatę, wychowanie, działania na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy.

Promujemy i wspieramy młode talenty, osoby uzdolnione artystycznie i sportowo, zespoły taneczno-muzyczne oraz sportowe.

- Musimy zatem pozyskiwać fundusze. Pierwszym i głównym do tej pory sponsorem Stowarzyszenia są Państwo Elżbieta i Jan Rejsowie. Znaczące środki wpływają z przekazanego nam odpisu 1% od podatku i podpisanej umowy z P.P.H.U. PROTECH Sp. z o.o. Poprzez nasze Stowarzyszenie każdy może nieść pomoc odpisując 1% od podatku. Ponadto promujemy miasto Rypin i powiat - mówi Teresa Krzyżanowska, prezes stowarzyszenia "Inicjatywa".

Organizacja wsparła leczenie i rehabilitację obłożnie chorego nastolatka poprzez zakupienie specjalistycznej wanny. Dopłatą do kosztownej protezy spełniono marzenie innej młodej osoby. Dofinansowano podróż uczniów, którzy po raz pierwszy w życiu mogli jechać na wycieczkę. Podpisano porozumienie o współpracy kulturalnej z Chórem "Bazuka" w Szawle na Litwie. W czerwcu ubiegłego roku artyści zaprezentowali swoje umiejętności podczas koncertu.

- Praca w stowarzyszeniu jest absorbująca. Trzeba determinacji, by pokonywać trudności, mając świadomość, że jest to praca społeczna. Najtrudniejszy i najbardziej czasochłonnym zajęciem było napisanie dobrego Statutu w oparciu o prawo, wizję pracy stowarzyszenia i realne, dobre rozwiązania - dodaje pani Teresa. - Udało się zbudować zgrany zespół ludzi, którzy wykazują się dyspozycyjnością i kreatywnymi pomysłami.

Cieszy nas pomoc ze strony władz miasta, powiatu oraz prywatnych spółek i przedsiębiorców, którzy wspierają nasze działania. Dziękujemy.

Plany stowarzyszenia są ambitne. W końcowej fazie przygotowań jest projekt grupy wsparcia dla osób współuzależnionych w różnym wieku. Warsztaty rozwojowe, terapia tańcem, terapia teatralna to część zapowiedzi na ciekawe zajęcia. W trakcie planowania jest projekt pod hasłem „Pomagajmy dzieciom myśleć”. Szachy z pewnością pomogą nauczyć myślenia już dzieci przedszkolne, jeżeli podejmą się nauki w tym zakresie. Ponadto młodzieży i dzieciom od klas V stowarzyszenie proponuje zdobycie umiejętności gry w brydża. Ciekawie zapowiada się również współpraca z Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie.

Członkiem Stowarzyszenia może być każda osoba, która złoży deklarację członkowską, nie jest pozbawiona praw publicznych oraz akceptuje cele i formy działania Stowarzyszenia. Deklarację można pobrać w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Mleczarskiej 23 w Rypinie a także na stronie internetowej: www.inicjatywa-rypin.pl.

Adrian Bolechowicz, oprac. (kr)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.