Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Królowe Wisły. Żony skoczków dobrze radzą sobie w biznesie. Izabela Małysz, Marcelina Hula, Justyna Żyła

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska
Andrzej Drobik

Królowe Wisły. Żony skoczków dobrze radzą sobie w biznesie. Izabela Małysz, Marcelina Hula, Justyna Żyła

Andrzej Drobik

Ich mężowie odnoszą sukcesy w świecie skoków narciarskich, a one nie spoczywają na laurach. Żony naszych skoczków realizują się w biznesie.

Wkim zakochują się polscy skoczkowie? W pomysłowych, pracowitych i przedsiębiorczych kobietach. Izabela Małysz, Marcelina Hula i Justyna Żyła z powodzeniem prowadzą swoje firmy.

Gdy okazało się, że polscy skoczkowie mają problemy z odpowiednimi kombinezonami narciarskimi, na scenę wkroczyła Marcelina Hula, żona znanego skoczka ze Szczyrku, Stefana Huli. Ta młoda absolwentka włókiennictwa uszyła m.in. kombinezon, w którym Kamil Stoch zdobył złoty medal na igrzyskach w Soczi.

- W 2013 roku pojawiła się potrzeba, więc postanowiliśmy uszyć dobre jakościowo kombinezony. Mój mąż wiedział, czego oczekuje, dlatego udało się i od tej pory zajmujemy się produkcją kombinezonów do skoków narciarskich i kombinacji norweskiej - mówi Marcelina Hula.

Jest absolwentką włókiennictwa na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Świetnie odnalazła się na rynku i do dzisiaj szyje kombinezony narciarskie.

- W naszych kombinezonach skacze obecnie m.in. kadra B naszych skoczków, kadra juniorów, ale też kluby sportowe. Nie narzekamy na nudę, jest co robić - przyznaje Marcelina Hula.

Także Justyna, żona Piotra Żyły, nieźle radzi sobie w biznesie. Od kilku lat sprzedaje zimowe czapki nie tylko dla fanów skoków. Jak przyznaje, inspiracja wyszła tak naprawdę od kibiców. Zaczęło się od nietypowego prezentu - Justyna podarowała Piotrowi słynną już czapkę „z oczami”. Polubił ją, często ubierał, a wraz z rosnącą popularnością skoczka z Wisły zaczęła rosnąć i popularność czapeczki.

- Dużo osób pytało go na Facebooku o możliwość zakupu takiej samej. I tak się zaczęło - śmieje się Justyna Żyła.

Zarówno Justyna Żyła, jak i Marcelina Hula tworzą ze swoimi mężami ciekawe duety biznesowe - obie panie przyznają, że mężowie im pomagają, także w samej produkcji.

Żona Adama Małysza, Izabela, zajmuje się obecnie rodzinnym biznesem. Od kilku miesięcy wspólnie z Adamem prowadzą w Wiśle niewielki pensjonat, Apartamenty u Małyszów, w dawnym domu legendy polskich skoków narciarskich. Pani Izabela nie ukrywa, że mąż jest bardzo zajęty, dlatego to ona zajmuje się zarządzaniem apartamentami.

W dalszej części przeczytasz o Izabeli Małysz, Marcelinie Huli oraz Justynie Żyle.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Drobik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.