Jakub Kłyszejko

Krosno Odrzańskie: Policjanci wyeliminowali z rynku 4 kg narkotyków i ujawnili 88 przestępstw

Krosno Odrzańskie: Policjanci wyeliminowali 4 kg narkotyków i ujawnili 88 przestępstw Fot. Lubuska Policja Policjanci z Krosna Odrzańskiego od początku roku ujawnili 88 narkotykowych przestępstw.
Jakub Kłyszejko

Od początku roku krośnieńscy policjanci wyeliminowali z rynku łącznie blisko cztery kilogramy różnego rodzaju narkotyków. W 2020 roku funkcjonariusze ujawnili 88 przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w których zarzuty usłyszały 53 osoby, a także zatrzymali przeszło 20 osób, które odpowiedzą za kierowanie pod wpływem narkotyków.

Od początku roku, w wyniku podjętych działań, policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina ujawnili 88 przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w których zabezpieczyli łącznie blisko cztery kilogramy różnego rodzaju narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę, metaamfetaminę, heroinę, haszysz, tabletki ecstasy oraz krzewy konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu.

Do spraw zatrzymano 53 osoby. Zarzuty, jakie usłyszeli zatrzymani, dotyczyły posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych, prowadzenia nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz udzielania narkotyków. Ponadto jedna z zatrzymanych osób poniesie odpowiedzialność karną za przewóz i wewnątrzwspólnotowe nabycie substancji psychotropowych. Akt oskarżenia przeciwko 43-latkowi, niebawem wpłynie do sądu.

WIDEO: Wielka operacja policji przeciwko kibolom. Zwaśnione kluby łączyły narkotyki

Zafoliowane kuleczki z proszkiem...

Do zatrzymania doszło w sierpniu bieżącego roku. Policjanci Referatu Kryminalnego z Gubina mając informację o osobach przewożących narkotyki, postanowili to sprawdzić. Gdy mężczyźni zostali zatrzymani, 43-latek próbował jeszcze uniknąć odpowiedzialności i wyrzucił z kieszeni woreczek zawierający 33 zafoliowane kuleczki z proszkiem. Policjanci zabezpieczyli woreczek, a następnie poddali substancję wstępnym badaniu testerem, które wykazało, że jest to heroina. Ponadto w toku dalszych czynności kryminalni znaleźli przy nim kolejną kulkę z proszkiem, która również okazała się heroiną. 40 i 43-latek zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim, po zapoznaniu się z aktami sprawy, skierował wówczas wniosek o zastosowanie wobec 43-latka tymczasowego aresztowania, do którego przychylił się sąd. Dzięki temu mężczyzna trafił do aresztu na okres trzech miesięcy.

Kilkumiesięczne czynności prowadzone przez kryminalnych z gubińskiego komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej z Krosna Odrzańskiego, pozwoliły na skierowanie wobec 43-latka aktu oskarżenia, który niebawem wpłynie do sądu. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Surowe kary dla kierowców

Odpowiedzialności nie unikną także kierowcy, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Od początku roku, policjanci przeprowadzili przeszło 20 takich postępowań. Zgodnie z kodeksem karnym kierującym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

- Policjanci przestrzegają wszystkich przed konsekwencjami zażywania środków odurzających bądź substancji psychotropowych, które zagrażają nie tylko zdrowiu, ale i życiu, a także zapowiadają, że nie zaprzestają w walce z przestępczością narkotykową - mówił podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Lubuskiej Policji.

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru lub innego zdarzenia? Stoisz w korku lub masz informację o innych utrudnieniach na drodze? Poinformuj nas o tym! Wyślij nam zdjęcia lub nagranie z miejsca zdarzenia. Możesz to zrobić przez stronę "Gazety Lubuskiej" na Facebooku lub mailem na adres [email protected]

Jakub Kłyszejko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.