Krosno Odrzańskie: Rewitalizacja dolnego miasta wznowiona. Będą mieszkania socjalne przy ulicy Pocztowej [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Gmina Krosno Odrzańskie
Łukasz Koleśnik

Krosno Odrzańskie: Rewitalizacja dolnego miasta wznowiona. Będą mieszkania socjalne przy ulicy Pocztowej [ZDJĘCIA]

Łukasz Koleśnik

Ruszył remont budynku przy ul. Pocztowej. To kolejny element rewitalizacji dolnej części miasta. W kamienicy mają znaleźć się między innymi mieszkania socjalne.

Jak wielokrotnie podkreślali krośnieńscy samorządowcy, rewitalizacja jest procesem długotrwałym. Jednak mało kto się spodziewał, że tak długo będzie trwała realizacja pierwszego etapu. Rozpoczęła się ona już kilka miesięcy temu od uporządkowania spraw z kanalizacją w okolicy ulic Pocztowej, Wąskiej oraz Mnichów. A nawet na to zadanie w Krośnie Odrzańskim musieli długo czekać, zwłaszcza że gmina otrzymała dofinansowanie na rewitalizację pod koniec 2016 roku. Jak ze wszystkimi dużymi inwestycjami, problem tkwił w znalezieniu wykonawcy. - Mieliśmy pieniądze, ale albo nie było chętnych, albo stawiali zbyt wygórowane wymagani - tłumaczyli urzędnicy.

Prace rewitalizacyjne ciągów komunikacyjnych przy ul. Wąskiej oraz podwórek kamienic przy ul. Mnichów już bliskie ukończenia. Został jeden element, za to dla niektórych najważniejszy, czyli modernizacja budynku przy ul. Pocztowej.

- Ze względu na uzgodnienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków wszystko trwa dłużej - zaznacza burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula. - Wszystkie obiekty w dolnej części miasta są wpisane do rejestru zabytków. To oznacza, że bez oficjalnego zezwolenia wojewódzkiego konserwatora nie można z nimi nic robić. Trzeba było czekać.

Tak było również z budynkiem przy ulicy Pocztowej, którego modernizacja była włączona w pierwszy etap rewitalizacji.
- Doszliśmy do porozumienia i zdobyliśmy wszelkie zezwolenia - zaznacza M. Cebula. Widać też już, że wykonawca zabrał się do pracy, po zdjęciach udostępnionych przez gminę Krosno Odrzańskie.

Przypomnijmy, że w budynku przy Pocztowej ma się znaleźć osiem mieszkań socjalnych oraz siedziba organizacji pozarządowej działającej w obszarze przedsiębiorczości.

Poza tym gmina Krosno Odrzańskie przygotowuje się do kolejnego etapu rewitalizacji. Na dniach rozstrzygnięty zostanie przetarg, obejmujący prace na ulicach: Grobla, Bobrowa, Plac Prusa, Żeromskiego, Wodna i Rybaki. Zmodernizowana zostanie tam nawierzchnia ciągów pieszych i jezdnych. Do tego wykonana ma być kanalizacja deszczowa.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.