Krystyny szykują imieniny. My ruszamy z plebiscytem

Czytaj dalej
Katarzyna Domagała-Szymonek

Krystyny szykują imieniny. My ruszamy z plebiscytem

Katarzyna Domagała-Szymonek

W marcu Krystyny z całego świata spotkają się po raz 20. Swoje imieniny będą świętowały w Katowicach

Już w marcu Krystyny z całej Polski i świata będą hucznie świętowały swoje imieniny. W tym roku zjazd będzie wyjątkowy - jubileuszowy. Dlatego organizatorzy, Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek pełną parą rozpoczęło przygotowania jeszcze jesienią.

20 raz Krystyny spotkają się na swoich imieninach. Zjazd odbędzie się w Katowicach, czyli w mieście, gdzie przygoda się zaczęła. Tym razem hasło imienin będzie następujące: „Krystyny w Katowicach - Mieście Muzyki“.

13 marca - wtedy zaplanowano główne uroczystości. Między innymi o godz. 13.13 tradycyjne odegranie hymnu Krystyn. Panie spotykają się na placu Szewczyka, stamtąd przejdą w asyście orkiestry dętej na katowicki Rynek, gdzie uroczyście powita je gospodarz miasta oraz zaproszeni goście.

1090 Krystyn potrzeba, aby udało się pobić rekord Guinnessa. Taki plan mają panie na niedzielę (12 marca). Zbiórka solenizantek odbędzie się w Strefie Kultury). Próba pobicia rekordu jest jedną z wielu atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy imienin. Stowarzyszenie poszukuje również Krystyn, które urodziły się wtedy, gdy odbywał się pierwszy zjazd. Na młode Krysie, które wezmą udział w zjeździe czekają zaproszenia na koncert do NOSPR. Poszukiwana jest też najmłodsza Krysieńka. Dla niej jej starsze koleżanki również przygotowały niespodziankę - wyjątkową, imieninową wyprawkę.

4 dni - a nawet więcej czasu w naszym regionie mogą spędzić Krystyny, które zdecydują się wybrać pakiet zjazdowy połączony z wycieczkami po Śląsku i Beskidach. W planie m.in. zwiedzanie zamku w Pszczynie czy Muzeum Śląskiego, wyjazd w Beskidy oraz udział w koncercie w NOSPR.

40 Krystyn do tej pory zgłosiło swój udział w plebiscycie na Krystynę XX-lecia. Cały czas czekamy na kolejne kandydatki. Plebiscyt jest po to, aby z grona wspaniałych Krystyn wybrać tę, która Państwa zdaniem najbardziej zasługuje na uhonorowanie za swoją pracę. Głosowanie rozpoczyna się dziś (3 lutego), punktualnie o godz. 12. Na swoje faworytki będzie można oddawać głosy do 3 marca - również do południa. Wystarczy wysłać SMS na numer 72355, w treści wpisując prefiks DZKRYSTYNA. (po kropce wpisując numer wybranej kandydatki). Koszt SMS-a 2,46 zł z VAT (2 zł + VAT), dzięki niemu na koncie naszej faworytki przybędzie 10 głosów. Pani, która zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma okolicznościową statuetkę i tytuł Krystyny XX-lecia.

550 Krystyn wzięło udział w pierwszym zjeździe, który odbył się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Wydarzenie przerwał fałszywy alarm bombowy. Po wyjściu z budynku zaczęły śpiewać mazura „Czy pozwoli panna Krysia, młody ułan pyta”, a potem walczyka „Szła dzieweczka”. Na imieniny przyjechały najsławniejsze polskie Krystyny: Kofta, Sienkiewicz, Czubówna, Prońko, Szostek-Radkowa, Kaszuba. Z Paryża przyleciała Krystyna Mazurówna. Warto pamiętać, że pomysłodawczynią hucznych imienin Krystyn była jedna z bardziej wyjątkowych posiadaczek tego imienia - Krystyna Bochenek, senator RP, wielka miłośniczka Śląska.

Katarzyna Domagała-Szymonek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.