Ks. Jacek Stryczek: Spytajmy, czy ktoś obok nie potrzebuje pomocy

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Matylda Witkowska

Ks. Jacek Stryczek: Spytajmy, czy ktoś obok nie potrzebuje pomocy

Matylda Witkowska

Siejemy w Polsce zarodniki nowego społeczeństwa, w którym ludzie się lubią, potrafią współpracować i działać efektywnie - mówi ks. Jacek Stryczek w rozmowie o akcji Szlachetna Paczka

W ten weekend odbędzie się finał Szlachetnej Paczki. Podarunki trafią do potrzebujących rodzin. Jak przebiega tegoroczna akcja?

Czujemy, że nasze społeczeństwo staje się bardziej zamożne. Do tej pory głównym źródłem informacji o biedzie były szkoły i inni biedni. W tym roku zwróciliśmy się do policji i pielęgniarek społecznych. Szukamy głębiej. Dzięki temu zostały odkryte miejsca zapomniane przez Boga i ludzi. Na przykład 80-letnia kobieta, która żyje za 100 zł miesięcznie. Wodę ma za darmo, pali chrustem, który zbiera w lesie. Jej marzeniem jest mieć lepszy opał, bo na chruście zimą zamarza jej woda w domu. To niesamowite, że trafiamy do takich miejsc.

Jak mądrze pomagać w czasie świąt? Pomagać samemu czy przez organizacje? M.in o tym mówi ks. Jacek Stryczek 

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.