Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Książę Harry żeni się z Meghan Markle. Ślub będzie śledzić cały świat

Czytaj dalej
Fot. AP Photo/Matt Dunham/east news
Maria Olecha-Lisiecka

Książę Harry żeni się z Meghan Markle. Ślub będzie śledzić cały świat

Maria Olecha-Lisiecka

Dzisiaj ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle. Transmisję na żywo ślubnej ceremonii brytyjskiego księcia przeprowadzą stacje telewizyjne na całym świecie, także w Polsce. Relacja będzie też w mediach społecznościowych.

Ceremonia ślubna odbędzie się o godz. 13 w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. To pierwsza nowość, bowiem tradycyjnie śluby w brytyjskiej rodzinie królewskiej odbywają się w katedrze Westminsterskiej. Jednak Meghan Markle, amerykańska aktorka i aktywistka społeczna, jest rozwódką. Do tego niedawno przyjęła chrzest w kościele anglikańskim, którego głową jest królowa Elżbieta II, babcia księcia Harry’ego.

Ten ślub elektryzuje ludzi na całym świecie, nie tylko Brytyjczyków, bowiem angielska rodzina królewska ma fanów na całym świecie.

Nie wierzą Państwo? To przypomnę, że ślub Diany Spencer i księcia Karola, ojca księcia Harry’ego, sprawił, że na ulice Londynu wyległy setki tysięcy ludzi, a około 750 milionów widzów na całym świecie oglądało uroczystość zaślubin w telewizji. To był 1981 rok.

Z okazji ślubu brytyjskiego kandydata do tronu księcia Williama i Kate Middleton, wówczas przyszłej księżnej Cambridge, w roku 2011, Brytyjczycy mieli dzień wolny od pracy, a przed telewizorami zasiadły setki milionów widzów. Drugie tyle śledziło nowinki w interne-cie.

A radość z narodzin Royal Baby udziela się ludziom na całym świecie. Również wizyty książęcej pary w różnych krajach Europy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co najlepiej pokazała ubiegłoroczna wizyta Kate i Williama z dziećmi w Polsce.

Będzie sześć druhen

„Książę Harry i Meghan Markle wybrali druhny i pomocników ślubnych na swój ślub, który odbędzie się w sobotę, 19 maja” - to najnowszy oficjalny komunikat Pałacu Kensington zamieszczony na Twitterze.

Jak podaje z kolei oficjalna strona brytyjskiej monarchii, najmłodsza druhna będzie miała zaledwie dwa latka! To chrześnica pana młodego Zalie Warren.

 • Kto będzie druhną panny młodej?
 • Kto pojawi się na ślubie?
 • Dlaczego będzie to wyjątkowa ceremonia?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Maria Olecha-Lisiecka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Beata i Bajm 40-lecie

Wykup dostęp do prenumeraty DZ+ i odbierz bilety dla 2 osób na koncert Beata i Bajm 40-lecie

200,00 358,00

Tylko teraz! Prenumerata cyfrowa na 180 dni + bilety dla 2 osób na koncert Beata i Bajm 40-lecie

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.