Książę Harry żeni się z Meghan Markle. Ślub będzie śledzić cały świat

Czytaj dalej
Fot. AP Photo/Matt Dunham/east news
Maria Olecha-Lisiecka

Książę Harry żeni się z Meghan Markle. Ślub będzie śledzić cały świat

Maria Olecha-Lisiecka

Dzisiaj ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle. Transmisję na żywo ślubnej ceremonii brytyjskiego księcia przeprowadzą stacje telewizyjne na całym świecie, także w Polsce. Relacja będzie też w mediach społecznościowych.

Ceremonia ślubna odbędzie się o godz. 13 w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. To pierwsza nowość, bowiem tradycyjnie śluby w brytyjskiej rodzinie królewskiej odbywają się w katedrze Westminsterskiej. Jednak Meghan Markle, amerykańska aktorka i aktywistka społeczna, jest rozwódką. Do tego niedawno przyjęła chrzest w kościele anglikańskim, którego głową jest królowa Elżbieta II, babcia księcia Harry’ego.

Ten ślub elektryzuje ludzi na całym świecie, nie tylko Brytyjczyków, bowiem angielska rodzina królewska ma fanów na całym świecie.

Nie wierzą Państwo? To przypomnę, że ślub Diany Spencer i księcia Karola, ojca księcia Harry’ego, sprawił, że na ulice Londynu wyległy setki tysięcy ludzi, a około 750 milionów widzów na całym świecie oglądało uroczystość zaślubin w telewizji. To był 1981 rok.

Z okazji ślubu brytyjskiego kandydata do tronu księcia Williama i Kate Middleton, wówczas przyszłej księżnej Cambridge, w roku 2011, Brytyjczycy mieli dzień wolny od pracy, a przed telewizorami zasiadły setki milionów widzów. Drugie tyle śledziło nowinki w interne-cie.

A radość z narodzin Royal Baby udziela się ludziom na całym świecie. Również wizyty książęcej pary w różnych krajach Europy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co najlepiej pokazała ubiegłoroczna wizyta Kate i Williama z dziećmi w Polsce.

Będzie sześć druhen

„Książę Harry i Meghan Markle wybrali druhny i pomocników ślubnych na swój ślub, który odbędzie się w sobotę, 19 maja” - to najnowszy oficjalny komunikat Pałacu Kensington zamieszczony na Twitterze.

Jak podaje z kolei oficjalna strona brytyjskiej monarchii, najmłodsza druhna będzie miała zaledwie dwa latka! To chrześnica pana młodego Zalie Warren.

 • Kto będzie druhną panny młodej?
 • Kto pojawi się na ślubie?
 • Dlaczego będzie to wyjątkowa ceremonia?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Maria Olecha-Lisiecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.