Agata Markowicz

Książka o tym, jak królowa trzmiela ogrodowego szuka domu

Książka ukazała się w ramach serii „Pomóż mi przetrwać” Fot. HarperCollins Książka ukazała się w ramach serii „Pomóż mi przetrwać”
Agata Markowicz

Znana pisarka Ewa Nowak proponuje dzieciom i ich rodzicom wyprawę na kwietną łąkę. Będziecie zaskoczeni, ile się tam dzieje! Oto książka „Reginka szuka domu”.

Wiosenne słońce budzi Reginkę z zimowego snu. Jest królową trzmiela ogrodowego i musi jak najszybciej znaleźć pokarm i bezpieczne miejsce na gniazdo. Gdy wpada do kałuży, ratuje ją Staś. Gdzie Reginka założy dom? Jak dużej rodziny się doczeka? W czym jeszcze pomoże jej Staś? Odpowiedzi na wszystkie te pytania przyniesie lektura książki. A przy okazji można łyknąć solidną porcję wiedzy.

Trzmiel ogrodowy to średniej wielkości, wszędobylski gatunek trzmiela. Często można spotkać go w parkach i ogrodach, ale występuje w bardzo różnorodnych siedliskach, byle rosły tam kwiaty. Ze wszystkich występujących w Polsce trzmieli to właśnie ten ogrodowy ma najdłuższy języczek - dzięki temu jest w stanie pobierać nektar z głębokich kwiatów, do których nie mają dostępu inne gatunki trzmieli i pszczół.

W Polsce trzmiel ogrodowy jest gatunkiem prawnie chronionym (rozporządzenie ministra środowiska z dnia 16 grudnia 2016 w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt).

Książka Ewy Nowak ,,Reginka szuka domu” dedykowana jest dzieciom przedszkolnym i zaczynającym naukę w szkole. Ukazała się nakładem wydawnictwa HarperCollins, w ramach serii edukacyjno-ekologicznej ,,Pomóż mi przetrwać”. Każda książka z tej serii zawiera - oprócz opowiadania - planszę edukacyjną oraz sprawdzian wiedzy zdobytej podczas lektury.

Agata Markowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.