Księżna Kate i książę William dziś przylatują do Warszawy. Jutro odwiedzą Gdańsk

Czytaj dalej
Maria Olecha-Lisiecka

Księżna Kate i książę William dziś przylatują do Warszawy. Jutro odwiedzą Gdańsk

Maria Olecha-Lisiecka

To jedna z najbardziej oczekiwanych wizyt w Polsce. Książę William i księżna Kate przylatują dzisiaj do Warszawy. To pierwsza wspólna oficjalna wizyta pary książęcej w naszym kraju. Książę i księżna Cambridge spędzą w Polsce dwa dni. Będą gościć w stolicy i w Gdańsku. Po podróży do Polski polecą do Niemiec. W podróży parze książęcej towarzyszą dzieci: książę George i księżniczka Charlotte.

Samolot pary książęcej ma wylądować na Okęciu dzisiaj, 17 lipca, przed południem. Około godz. 14 para przybędzie do Pałacu Prezydenckiego, gdzie zostanie oficjalnie przywitana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę. Z kolei gospodarzem wieczornego przyjęcia w Łazienkach będzie ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott.

Natomiast jutro, 18 lipca, para książęca odwiedzi Gdańsk. Już wiadomo, że drugiego dnia wizyty w Polsce dzieci towarzyszyć im nie będą. Tym razem gospodarzem wizyty będzie Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

56 — autor: Maria Olecha-Lisiecka

Maria Olecha-Lisiecka

Jestem dziennikarką i szefową Newsroomu Dziennika Zachodniego. Piszę o Śląsku, a szczególnie o Gliwicach i Zabrzu, ale także o Kościele, inwestycjach, drogach i... książkach. Robię też zdjęcia. Książki to moja wielka pasja od lat, dlatego w DZ mam program wideo o książkach Prolog. Lubię rozmawiać i słuchać ludzi, więc przeprowadzam wywiady, m.in. z pisarzami i pisarkami, a także z przedstawicielami Kościoła w Polsce. Jestem laureatką II nagrody w konkursie Silesia Press 2020, zostałam też wybrana Dziennikarką Roku 2017 DZ i Dziennikarką Multimedialną Roku 2010 DZ. Kocham góry i lato, słucham Iron Maiden. Uważam, że kobieca strona piłki, czyli futbol od kuchni, jest często ciekawsza od tego, co dzieje się na boisku. Relaksuję się czytając i gotując.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.