KSW 36: Bicie, duszenie i krew w klatce

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt / Polska Press
Jakub Lesiński, AIP

KSW 36: Bicie, duszenie i krew w klatce

Jakub Lesiński, AIP

Przed nami kolejny weekend ze sportami walki. W sobotę w hali CRS w Zielonej Górze odbędzie się gala KSW 36. Takiej imprezy w naszym regionie jeszcze nie było

Mieszane sztuki walki stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju, a organizacja KSW rozrasta się i organizuje kolejne gale. Kibiców przyciąga nieprzewidywalność wojowników, bowiem bijący się w klatce mają szeroki zakres technik, które mogą używać podczas starcia z przeciwnikiem. To nie tylko uderzenia pięściami, kopnięcia, ale także przewracanie, duszenie, zakładanie dźwigni.

Walka może toczyć się w tzw. „stójce” oraz „parterze”. W KSW nie można m.in. drapać, gryźć, szarpać za włosy, kopać w kroczę i naskakiwać na głowę leżącego. Do rywalizacji stają ludzie wywodzący się z różnych sportów czy sztuk walki, a także ze sportów siłowych jak np. Mariusz Pudzianowski, znany strongman.

KSW po raz pierwszy zawita do naszego regionu. To najbardziej znana i prestiżowa organizacja MMA w Polsce. Nie zabraknie lubuskiego akcentu. Na sobotniej gali pierwotnie miał walczyć Tomasz Matusewicz, ale ostatecznie wyeliminowało go skręcenie stawu skokowego. W jego miejsce pojawi się inny zielonogórzanin, Maciej Kazieczko, który na co dzień trenuje w Ankosie Poznań.

W karcie walk zapowiada się kilka ciekawych starć, w różnych kategoriach wagowych. W klatce pojawią się zawodnicy krajowi oraz obcokrajowcy, a także... kobiety. Tomasz Narkun i Mateusz Gamrot staną do rywalizacji w obronie mistrzowskich pasów, a w walce wieczoru zobaczymy Michała Materlę, który zmierzy się z Rousimarem Palharesem. Zawodnik Berserkers Team Szczecin będzie starał się odzyskać pas i tytuł mistrza wagi średniej. Rywal Materli, 36-letni Brazylijczyk jest postacią kontrowersyjną i niebezpieczną. Przez kilka lat walczył w prestiżowej federacji UFC (został z niej wykluczony). Popularny „Toquinho” znany jest z nieczystych zagrywek, brutalności, takich jak przeciągania dźwigni czy... wkładanie palców w oczy.

Co na to zawodnik ze Szczecina? - Nie rusza mnie to. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby pozytywnie wejść w ten pojedynek. Jestem świetnie przygotowany. Mam wspaniały sztab trenerski, dzięki któremu z walki na walkę przygotowania są w jakimś elemencie lepsze - komentował Materla. - Nie będę skupiał się wyłącznie na jego parterze. Dużą rolę odgrywa tu przekrojowe przygotowanie do walki. Jeśli zwrócę uwagę tylko na parter, mogę wyłapać coś od niego w stójce. Palhares nie jest zawodnikiem, którego plan polega tylko na sprowadzeniach. Potrafi też znokautować. Trzeba być przygotowanym na wszystko - przekonywał wojownik.

Karta walk:

Walka o mistrzowski pas w kat. lekkiej:

Walka o mistrzowski pas w kat. półciężkiej:

Walka wieczoru:

Wydarzenie będzie można oglądać w całości na kanałach grupy Polsat. Transmisja rozpocznie się o 18.30 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight, a od godziny 20.10 gala będzie również dostępna na antenie Polsatu otwartego. Transmisja internetowa będzie dostępna na www.kswtv.com oraz IPLA.tv. „GL” zaprasza na relacje live online, która dostępna będzie na portalu www.gazetalubuska.pl

Jakub Lesiński, AIP

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.