Paweł Więcek

Kto, ile i z kim, czyli bój o władzę w województwie świętokrzyskim

Kto, ile i z kim, czyli bój o władzę w województwie świętokrzyskim
Paweł Więcek

Obecnie w regionalnym parlamencie rządzi Polskie Stronnictwo Ludowe (17 mandatów) wespół z Platformą Obywatelską, która uzyskała w wyborach trzy mandaty, ale po odejściu z partii Grzegorza Świercza posiada dwie szable. Ośmiu radnych reprezentuje obóz Zjednoczonej Prawicy. Z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sejmiku zasiadają dwie osoby.

Jak będzie wyglądał układ sił w samorządzie województwa po tegorocznych wyborach samorządowych? Dotychczasowe sondaże „Echa Dnia” oraz Ośrodka Badawczego Dobra Opinia wskazują, że ani PSL, ani PiS nie mogą liczyć na bezwzględną większość. Jeśli któraś z tych wiodących w regionie formacji myśli o sprawowaniu władzy, będzie musiała podzielić się częścią tej przyjemności z koalicjantem ewentualnie koalicjantami. Kto jakie scenariusze bierze pod rozwagę?

Kto, ile i z kim – „Echo Dnia” sprawdza, na jakie poparcie w wyborach do sejmiku województwa liczą partie polityczne i ruchy społeczne i z kim są gotowe zawrzeć koalicję. Zapowiadają się ciekawe układy…

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Więcek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.