Kto ma szansę zostać prezydentem Katowic? Andrzej Sośnierz (PiS) z największym poparciem [DANE]

Czytaj dalej
Redakcja

Kto ma szansę zostać prezydentem Katowic? Andrzej Sośnierz (PiS) z największym poparciem [DANE]

Redakcja

Kto wygra wybory samorządowe w Katowicach i będzie rządzić miastem przez najbliższe cztery lata? Wszystko wskazuje na to, że największym poparciem cieszy się Andrzej Sośnierz (PiS), były prezes Śląskiej Kasy Chorych.

Na Andrzeja Sośnierza głosować chce 22 proc. mieszkańców, co oznacza drugą turę i walkę. Z kim? Z Marcinem Krupą (Forum Samorządowe i Piotr Uszok), Aleksandrem Uszokiem (RAŚ), czy Arkadiuszem Godlewskim (PO)? Frekwencja deklarowana to aż 48 proc. i prawie 22 proc. niezdecydowanych. To wnioski z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Dziennika Zachodniego" przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na próbie 1000 katowiczan. Andrzej Sośnierz, który wygrywa w naszym sondażu, już kandydował na prezydenta Katowic w 2002 roku, tuż po odejściu ze Śląskiej Kasy Chorych.

DEBATA DZ: Starcie kandydatów na prezydenta Katowic. Jakie mają pomysły? [RELACJA LIVE]

Dwa pytania zadane respondentom dotyczyły głosowania na komitety do Rady Miasta w Katowicach. Prezentujemy dwa wykresy. Pierwszy, który pokazuje procent niezdecydowanych wyborców i drugi (bez niezdecydowanych). Tu liderem sondażu jest Platforma Obywatelska. Potem Forum Samorządowe i Piotr Uszok oraz PiS. RAŚ na czwartym miejscu.

Jedno z pytań, które Instytut IBRIS zadał respondentom brzmi: Proszę powiedzieć, który z kandydatów prowadzi najbardziej widoczną kampanię wyborczą? Okazuje się, że dla mieszkańców Katowic w trakcie kampanii najbardziej widoczny jest Arkadiusz Godlewski (Platforma Obywatelska).

Jeszcze dwa ciekawe wykresy dotyczące Piotra Uszoka. Gdyby były prezydent kandydował, wygrałby wybory w pierwszej turze. Głosować chce na niego 59 proc. respondentów. Ciągle jeszcze 12,5 procent pytanych nie wie, że Piotr Uszok zrezygnował z ubiegania się o fotel prezydencki w kolejnej kadencji.

Sondaż wyborczy przeprowadzony dla Dziennika Zachodniego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych czas realizacji 26-28.10.2014 jednostka badania 1000 mieszkańców Katowic powyżej 18. roku życia technika badawcza telefoniczny wywiad kwestionariuszowy wspomagany komputerowo (CATI).


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.