Kto ma szansę zostać prezydentem Katowic? Andrzej Sośnierz (PiS) z największym poparciem [DANE]

Czytaj dalej
Redakcja

Kto ma szansę zostać prezydentem Katowic? Andrzej Sośnierz (PiS) z największym poparciem [DANE]

Redakcja

Kto wygra wybory samorządowe w Katowicach i będzie rządzić miastem przez najbliższe cztery lata? Wszystko wskazuje na to, że największym poparciem cieszy się Andrzej Sośnierz (PiS), były prezes Śląskiej Kasy Chorych.

Na Andrzeja Sośnierza głosować chce 22 proc. mieszkańców, co oznacza drugą turę i walkę. Z kim? Z Marcinem Krupą (Forum Samorządowe i Piotr Uszok), Aleksandrem Uszokiem (RAŚ), czy Arkadiuszem Godlewskim (PO)? Frekwencja deklarowana to aż 48 proc. i prawie 22 proc. niezdecydowanych. To wnioski z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Dziennika Zachodniego" przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na próbie 1000 katowiczan. Andrzej Sośnierz, który wygrywa w naszym sondażu, już kandydował na prezydenta Katowic w 2002 roku, tuż po odejściu ze Śląskiej Kasy Chorych.

DEBATA DZ: Starcie kandydatów na prezydenta Katowic. Jakie mają pomysły? [RELACJA LIVE]

Dwa pytania zadane respondentom dotyczyły głosowania na komitety do Rady Miasta w Katowicach. Prezentujemy dwa wykresy. Pierwszy, który pokazuje procent niezdecydowanych wyborców i drugi (bez niezdecydowanych). Tu liderem sondażu jest Platforma Obywatelska. Potem Forum Samorządowe i Piotr Uszok oraz PiS. RAŚ na czwartym miejscu.

Jedno z pytań, które Instytut IBRIS zadał respondentom brzmi: Proszę powiedzieć, który z kandydatów prowadzi najbardziej widoczną kampanię wyborczą? Okazuje się, że dla mieszkańców Katowic w trakcie kampanii najbardziej widoczny jest Arkadiusz Godlewski (Platforma Obywatelska).

Jeszcze dwa ciekawe wykresy dotyczące Piotra Uszoka. Gdyby były prezydent kandydował, wygrałby wybory w pierwszej turze. Głosować chce na niego 59 proc. respondentów. Ciągle jeszcze 12,5 procent pytanych nie wie, że Piotr Uszok zrezygnował z ubiegania się o fotel prezydencki w kolejnej kadencji.

Sondaż wyborczy przeprowadzony dla Dziennika Zachodniego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych czas realizacji 26-28.10.2014 jednostka badania 1000 mieszkańców Katowic powyżej 18. roku życia technika badawcza telefoniczny wywiad kwestionariuszowy wspomagany komputerowo (CATI).


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

Redakcja

Komentarze

38
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Małgosia

Ludzie otwórzcie oczy, Krupa to krętacz jakich mało, wystarczająco lajków na fb już sobie kupił, komentarze kasowane na swoją korzyść, brawo! boi się krytyki... Dodatkowo to sabotowanie Godlewskiego? tchórz! bez Uszoka nawet nie miałby odwagi startowac w tych wyborach! osobiście jak spotkam Krupę kiedykolwiek napluję mu na twarz. Idiota jakich mało, takiego prezydenta chcemy? i jeśli chodzi o Godlewskiego, dziękuję za poranną herbatę, o wysłuchanie naszych potrzeb i mam nadzieję, że mój głos na Pana nie pójdzie na marne.

Jaaa

Nie róbmy se jaj. Krupa zostanie na 100 proc. Większość ludzi go nie zna, ale jak tylko zobaczą, że on z partii Uszoka to na niego zagłosują. Prawdopodobnie w drugiej turze wygra z Sośnierzem, którego nie poprą wyborcy RAŚiu, SLD i PO.

Karlik

Byle nie Sośnierz bo jest z PISu a wielal on jużpartii zmienioł.
Niych sie siedzi w tym skansenie.
My momy swoigo kandydata z RASiu A .Uszoka.

iwan

Co za bzdury pisza w tym sondazu. ewidentnie robiony pod Krupe. na 1 stronie dziennika dali "sondaz" a dopiero na 3 przyznaja ze do 2 tury wszedlby Sosnierz i Godlewski. Czy wy macie ludzi za idiotów? Wierze, ze Godlewski pokona Sosnierza. A kto pisze, ze nie umial ogarnac parku to chyba nigdy tam nie byl i bazuje na pierdolach z gazetki...

dosc oszustwa

http://www.infokatowice.pl/2014/11/03/wstyd-panie-prezydencie-prostu-wstyd-pisze-grzegorz-wojkowski/

Zygfryd K.

to je ynō tyn jedyn kery mō blank czyste rynce i niy je ze Warszawskich partyji.
Tō je mōdy karlus, wyuczōny, mōndry nō i je Szlōnzōkym.

jaas

Jasne, głosujcie na PO, to Wam kopalnie wszystkie sprzedadzą w ręce prywatne Niemieckie. To na 100 %. Jak chcecie.

Senior

Kampania Godlewskiego to jedyna rzetelna kampania, kandydat faktycznie nie wykorzystuje stanowiska angażując się w kampanię wyborczą i ja takie zachowanie popieram. Dlatego zagłosuję na Godlewskiego pomimo faktu, że jego kampania jest ewidentnie sabotowana przez konkurencję od początku, w nocy zrywane są jego plakaty przez ekipę plakatową Sośnerza (to sam widziałem) ekipa Krupy skupia się na delegowaniu autobusów z plakatami Godlewskiego do Chorzowa Świętochłowic i innych miast (to też widzę) Inni katowiczanie też to widzą i jestem pewien że takie zachowania powinny być karane.

Anna

A ja zagłosuję na Godlewskiego bo nie wykorzystał pozycji prezesa parku w kampanii wyborczej, osoba która bierze urlop bezpłatny bo wie że nie będzie w stanie piastować stanowiska i powadzić kampanii to osoba uczciwa a takich uczciwych ludzi potrzebuje śląsk i Katowice

elnino

Przykra sprawa z tym Godlewskim facet sobie flaki wypruwa,wziął bezpłatny urlop, biega po spotkaniach z mieszkańcami, ma widoczną kampanię. A tu taka lipa wypracowana przez dziennik - ktoś nieźle się postarał aby mu strzelić w plecy :(

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.