Kto wie, może w Kawlach rosną nam przyszli filmowcy

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Sztandera
Lucyna Sztandera

Kto wie, może w Kawlach rosną nam przyszli filmowcy

Lucyna Sztandera

W Kawlach przez trzy dni dzieci z Kawli i Wiśniewy ostro pracowały pod okiem Moniki Kuczynieckiej, wielokrotnie nagradzanej reżyserki.

Warsztaty z wykorzystaniem plasteliny „Akcja! - Animacja!” odbywały się w ramach programu „Zgłoś swój pomysł” - „Kulturalny Świetlik” z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie. Prowadziła je Monika Kuczyniecka, wielokrotnie nagradzana reżyserka filmów i teledysków, między innymi dla Renaty Przemyk i Czesława Mozila.

Przez trzy dni dzieci z zapałem i wyobraźnią tworzyły kolorowe postaci z plasteliny i scenografię do światów, które potem za pomocą aparatu i komputera zostały ożywione i stworzyły film animowany „Różne światy”. Oczami dziecka pokazane zostały między innymi świat fantazji, wodny, leśny. A efekt ich pracy, czyli film można było zobaczyć na dużym ekranie w CKiS w Sępólnie, gdzie odbyła się specjalna projekcja niektórych filmów Moniki Kuczynieckiej, a wisienką na torcie był film stworzony w ramach warsztatów przez dzieci z Kawli i Wiśniewy. Sama projekcja w sali kinowej w obecności rodziny i przyjaciół była dla nich szczególnym przeżyciem.

- Ta praca z dziećmi była bardzo wdzięczna. Każde dziecko jest inne. Ma inną wrażliwość, kreatywność i to się przydało w naszej pracy. Tematu filmu nie narzuciłam, tylko podpowiedziałam punkty zaczepne, a dzieci same podsuwały pomysły i realizowały je. Jestem bardzo zadowolona z efektów naszej wspólnej pracy - podkreśliła Kuczyniecka.

- Bardzo przeżywaliśmy to, że robimy film. Podobało mi się to lepienie z plasteliny - podzieliła się wrażeniami z warsztatów autorka filmowego ludzika Julka Mosek, a jej starsza siostra Wiktoria po projekcji filmu dodała: - Fajnie było na tych zajęciach. Najmilej, jak robiliśmy tło. Te zajęcia były czymś nowym, innym. Bardzo miłym zaskoczeniem był film. To było duże przeżycie zobaczyć film zrobiony przez nas i to na dużym ekranie.

Autor: Lucyna Sztandera

Lucyna Sztandera

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.