Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Andrzej Drobik

Kubalonka będzie prawdziwym rajem dla fanów biegówek. Modernizacja tras biegowych jeszcze w tym roku

Kubalonka będzie prawdziwym rajem dla fanów biegówek. Modernizacja tras biegowych jeszcze w tym roku
Andrzej Drobik

Jeszcze w tym roku może rozpocząć się modernizacja tras biegowych na Kubalonce. Dzięki temu Beskidy będą mogły na stałe znaleźć się na mapie najlepszych ośrodków tego typu w Polsce.

Przyjeżdżamy na Kubalonkę w miarę regularnie, bo to jedne z najlepszych tras do narciarstwa biegowego w Polsce. Problem w tym, że ciągle nie ma oświetlenia, a trasy nie są naśnieżane, dlatego częściej wybieramy ośrodek w Jakuszycach - mówi Jerzy Koziński z Krakowa, spotkany przez nas w ubiegły weekend właśnie na Kubalonce.

Faktycznie, trasy na Kubalonce, choć uznawane za jedne z najbardziej wymagających i najciekawszych w Polsce, ciągle przegrywają z innymi ośrodkami, jak choćby w Jakuszycach -dzielnicy Szklarskiej Poręby, tymi na Mazurach, czy w okolicach Wetliny w Bieszczadach.

To wreszcie ma się zmienić. Wiadomo już, że Kubalonka zostanie doinwestowana, a dzięki temu ma szansę szturmem wedrzeć się do czołówki najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Obecnie zespół narciarskich tras biegowych na przełęczy Kubalonka o długości 2,5 km, 3 km, 5 km oraz 7,5 km jest dostępny dla biegaczy tylko przy dobrych warunkach pogodowych, a ich przygotowanie nie należy do najłatwiejszych.

Starania o rozbudowę tras do narciarstwa biegowego na Kubalonce trwają w Wiśle i Istebnej już od dłuższego czasu.

W dalszej części:

 • Kto wizytował trasy jesienią
 • Kiedy zacznie się modernizacja
Pozostało jeszcze 41% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Drobik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.