Janusz Strzelczyk

Kultura nie daje się pandemii. Artyści tworzą dla widzów

Teledysk do spektaklu w Teatrze im. A. Mickiewicza Fot. arc Teledysk do spektaklu w Teatrze im. A. Mickiewicza
Janusz Strzelczyk

Chociaż odwoływane są kolejne imprezy kulturalne z powodu pandemii koronawirusa, zamknięte są teatr i filharmonia, to artyści nie rezygnują z działalności.

Pandemia w końcu minie i wrócimy na koncerty, spektakle teatralne. I chociaż jeszcze nie możemy na żywo uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych to możemy w internecie zobaczyć co proponują nam aktorzy, muzycy.

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie nie zapomina o widzach. Nie ma mowy o premierach, które moglibyśmy zobaczyć na scenie, ale możemy zobaczyć teledysk do "Piosenki Gerdy" z przedstawienia ,,Królowa Śniegu”, którego premiera odbyła się tuż przed epidemią. Kiedy miejska scena wznowi działalność, zakupione wcześniej bilety będzie można wykorzystać na spektakle w nowych terminach. Do końca maja kasa teatru pozostaje nieczynna.

Teledysk do ,,Piosenki Gerdy” powstał z materiałów do opartego na baśni H. Ch. Andersena przedstawienia w reżyserii Magdaleny Piekorz. Premiera klipu odbyła się na fanpage’u Teatru na Facebooku - i tam nadal możemy go oglądać.

Słowa napisała Magdalena Piekorz, a muzykę - Adrian Konarski. Całość została zrealizowana zdalnie - Hanna Zbyryt nagrała piosenkę w swoim domu w Zakopanem, mieszkający w Krakowie Adrian Konarski opracował utwór muzycznie, Magdalena Piekorz przebywająca w Katowicach oraz Adam Synyszyn (teraz w Korei) opracowali natomiast wizualną warstwę animacji Hektora Weriosa, odpowiedzialnego za wizualizacje i plastyczną stronę widowiska. W teledysku występują Hanna Zbyryt (Gerda), Krzysztof Koła (Kaj), Teresa Dzielska (Królowa Śniegu) i Agata Ochota-Hutyra (Kruk).

Pozostało jeszcze 39% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.