Kup palemkę i wspomóż podopiecznych hospicjum

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maja Stankiewicz

Kup palemkę i wspomóż podopiecznych hospicjum

Maja Stankiewicz

Palmy wykonali wolontariusze. W niedzielę mają kwestować w kilku miejscowościach powiatu nakielskiego. Pieniądze są potrzebne na leki i sprzęt rehabilitacyjny.

Fundacja Salus Homini w Nakle niesie pomoc osobom niepełnosprawnym i chorym, a także zajmuje się organizacją wolontariatu. Prezes fundacji Dobrosława Jedynak prosi mieszkańców o ofiarność. Potrzebne są pieniądze na zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych Hospicjum Domowego NZOZ „Medicus” i ich rodzin oraz osób niepełnosprawnych.

Okazja, by pomóc już w najbliższą niedzielę. Przed południem, przed każdą mszą św., przed kościołami w kilku gminach na darczyńców czekać będą dzieci, nauczyciele, harcerze i wolontariusze fundacji. Gdzie? W Nakle (kościoły św. Stanisława, św. Wawrzyńca i Najświętszej Marii Panny), a także przed świątyniami w Występie, Mroczy, Sadkach, Potulicach, Paterku, Dębowie, Śmielinie, Samsiecznie i Ślesinie.

- Przedmiotem kwesty będą palemki własnoręcznie wykonane przez wolontariuszy - wyjaśnia Dobrosława Jedynak. Dodaje, że do przygotowań włączyły się też dzieci i młodzież ze szkół w Występie, Mroczy i Samostrzelu, oraz dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu.

- Możecie Państwo mieć piękną palemkę, a jednocześnie zrobić coś dobrego - podkreśla szefowa fundacji.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.