Kurator Nowak kontra UJ, czyli dziwny jest ten świat

Czytaj dalej
Marek Kęskrawiec

Kurator Nowak kontra UJ, czyli dziwny jest ten świat

Marek Kęskrawiec

Nie wiem czy to cynizm, czy oderwanie od rzeczywistości, ale politycy i ich nominaci w państwowych instytucjach coraz mocniej zatapiają się w świat, który mało ma wspólnego z tym, co widzimy za oknem.

Weźmy np. naszą kurator oświaty Barbarę Nowak, wedle której „Uniwersytet Jagielloński zamienia się w agencję towarzyską”. Wpis na Twitterze powstał z powodu badania naukowego, dotyczącego równego traktowania na UJ osób niebinarnych i w związku z tym dawał studentom możliwość określenia płci innej niż tylko męska i żeńska. Sam mam wiele wątpliwości co do ciągłego podkreślania, jakie to polskie społeczeństwo jest nienawistne wobec osób o odmiennych orientacjach seksualnych, bo w tych analizach coraz częściej fakty mieszają się z ich parodią i zwykłą propagandą. Niemniej od osoby dbającej o edukację dzieci oczekiwałbym więcej wiedzy, namysłu i zwykłej kultury osobistej. UJ agencją towarzyską? Naprawdę? A może pani kurator powinna ochłonąć i przestać dostrzegać wszędzie spisek LGBTQ?

Mam wrażenie, że na prawicy rządzą dziś obsesje. Oprócz tej seksualnej jest jeszcze ta związana z Donaldem Tuskiem. Ludzie PiS-u widzą go wszędzie, jak złego demiurga, który gdzieś z oddali pociąga za sznurki i na zlecenie Brukseli oraz Berlina wpycha kij w szprychy pisowskiego roweru (bo przecież nie w koła elektrycznego auta, obiecywanego nam przez premiera Morawieckiego). Kolejne newsy TVP na temat byłego lidera PO są tak idiotyczne, że tylko budzą współczucie dla dawnego samca alfa Polski. I tak naprawdę wzmacniają tylko jego wizerunek, który bez pomocy TVP już dawno skazałby go na polityczną emeryturę.

Marek Kęskrawiec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.